Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > German Masters: W turnieju głównym tylko Fijałek/Prudel

German Masters: W turnieju głównym tylko Fijałek/Prudel

plażówka kobiet 2

Nie udało się naszej parze Urban/Wiatr awansować do turnieju głównego. Siatkarki przegrały w trzeciej rundzie kwalifikacji z Czeszkami Kolocovą i Slukovą. W związku z tym w Berlinie w turnieju głównym zagrają  tylko Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Kwalifikacje w Berlinie dobrze rozpoczęły się dla naszej pary Katarzyna Urban/Joanna Wiatr. Polki bez większych problemów pokonały parę z Francuzkami Gemise Fareau/Astruc. W pierwszym secie oddały zawodniczkom 15 punktów, a drugim wygrały do 19.

Urban/Wiatr – Gemise Fareau/Astruc 2:0
(21-15, 21:19)

W zakończonym przed chwilą meczu drugiej rundy kwalifikacji, nasze dziewczyny pokonały rozstawione z numerem 5 Norweżki, Maaseide/Kongshavn. W pierwszym secie Kasia i Asia wygrały do 17. Norweżki wybiły naszym reprezentantkom z głowy dwusetowe zwycięstwo, wygrywając do 19. W tie – breaku Polski już kontrolowały grę. Wygrały do 11. W kolejnej rundzie kwalifikacji spotkają się ze zwycięzcą pojedynku Andreasen/VestergaardKolocova/Slukova. Jeśli wygrają, awansują do turnieju głównego.

Urban/Wiatr – Maaseide/Kongshavn 2:1
(21:17, 19:21, 14:11)

Niestety, nasze siatkarki nie dały rady Czeszkom – Kolovcowej i Slukowej. W trzeciej rundzie kwalifikacji przegrały 1:2. Stało się już tradycją, że wszystkie nasze pary wygrywają pierwszego seta. Nie inaczej było w tym meczu. Polki wygrały do 16. Kolejnego seta przegrały 1:2 po wyrównanej walce. Tie – break niestety należał do Czeszek, którego wygrały do 12. W związku z tym, niestety nie zobaczymy żadnej naszej pary w żeńskim turnieju głównym German Masters.

Urban/Wiatr – Kolocova/Slukova 1:2
(21:16, 19:21, 12:15)

Mniej szczęścia miały inne nasze reprezentantki, Monika Brzostek i Karolina Sowała. W trzysetowym pojedynku uległy Brytyjkom, Mullin i Dampney. Pierwszego seta Polki wygrały do 16. W drugim poszło im słabiej i ugrały jedynie 17 punktów. Tie – breaka przegrały trzema punktami, do 12 i pożegnały się z turniejem.

Brzostek/Sowała – Mullin/Dampney 1:2
(21:16, 17:21, 12:15)

Nie udało się naszej męskiej parze, która brała udział w kwalifikacjach. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz ulegli Ukraińcom Klyamar/Samoday. Mecz był wyrównany. Pierwszy set wygrali Polacy, do 18. Kolejną partię gładko przegrali do 14. Tie – break to walka punkt za punkt w końcówce, na nieszczęście Polaków wygrana przez Ukraińców.

Klyamar/Samoday – Kadziola/Szalankiewicz 2:1
(18:21, 21:14, 16:14)

W turnieju głównym zagra więc tylko jedna polska para, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.