Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sebastian Świderski: Za rok wracam na pewno

Sebastian Świderski: Za rok wracam na pewno

fot. archiwum

Tegorocznym hitem transferowym bez wątpienia można nazwać sprowadzenie do Jastrzębskiego Węgla Pawła Abramova. Być może za rok będzie ekscytować się przejściem kolejnej, tym razem rodzimej gwiazdy, do PlusLigi.

Przegląd Sportowy: Zdziwił się pan słysząc, że Paweł Abramow zagra w przyszłym sezonie w Jastrzębskim Węglu? Wiele razy graliście przeciwko sobie w reprezentacyjnych barwach, dobrze go pan zna.

Sebastian Świderski : Faktycznie, jego transfer to szok. Absolutny hit transferowy, bez dwóch zdań. Jeżeli jesteśmy w stanie przebić rosyjskie mocarstwa, to znaczy, że powoli to my stajemy się prawdziwą potęgą.

Dostrzegam ironię w pana głosie…Bardziej zdziwienie. Bo przecież Abramow to kapitan reprezentacji Rosji, zawodnik uważany w swoim kraju za wielką gwiazdę i w związku z tym bardzo dobrze opłacany. A jednak wybrał Polskę.

Może pan też wróci do naszej ligi, skoro tak rośnie ona w siłę?

Wrócę, wrócę. Za rok wracam na pewno. Serio. Córka skończy włoską podstawówkę, mnie skończy się kontrakt w Maceracie i będziemy mogli przenieść się do ojczyzny. Nie mam jeszcze podpisanej z nikim umowy, ale wierzę, że znajdą się chętni. Oby tylko w tym czasie nie dotknął PlusLigi kryzys.

Rozmawiał Żelisław Żyżyński(Przegląd Sportowy)

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved