Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Piemonte Woman Cup: „Azzurre” lepsze od Japonii

Piemonte Woman Cup: „Azzurre” lepsze od Japonii

Włochy

Gospodynie Piemonte Woman Cup nadal niepokonane. W pojedynku z reprezentacją Japonii podopieczne Massimo Barboliniego zwyciężyły 3:1. Tylko w drugim secie włoskie siatkarki zmuszone były uznać wyższość rywalek.

Początek spotkania jest bardzo zacięty. Do pierwszej przerwy technicznej toczy się zacięta walka punkt za punkt. Na pierwszym czasie przeznaczonym na kosmetykę parkietu jeden punkt więcej mają gospodynie turnieju. Tuż przed drugą przerwą techniczną Japonki odskakują rywalkom na dwa „oczka”. Na drugiej przerwie technicznej jest 15:16. Włoszki mobilizują się i dwie kolejne akcje padają ich łupem. 17:16 i czas dla Japonii. Ravetta przechodzi linię trzeciego metra (19:18). W polu zagrywki pojawia się Piccinini, Japonki ze środka atakują w aut. Przy stanie 22:19 o czas prosi japoński trener. Set kończy się zwycięstwem gospodyń 25:21.

Druga odsłona rozpoczyna się lepiej dla Włoszek. Odskakują rywalkom na dwa punkty i utrzymują tą przewagę. Po świetnej zagrywce Japonki i błędzie przyjęcia włoskiej libero na prowadzenie wychodzą Japonki (11:12). Ravetta blokowana i przewaga siatkarek z Azji wynosi już dwa „oczka” (13:15). Na drugim czasie technicznym jest 15:16. Po kiepskim rozegraniu Lo Bianco jest 18:16. Kimura wchodzi na boisko i zagrywa asa. O czas prosi włoski trener (18:20). W obronie bryluje Sano (18:21). Kolejny atak Kano w dziewiąty metr zmusza włoskiego trenera do wzięcia drugiego czasu (22:18). Seta kończy Kano.

Pierwszy punkt trzeciego seta zdobywa japoński blok. Chwilę później na dwupunktowe prowadzenie wychodzą gospodynie po autowym serwisie Kano (5:3). Ravetta przytomna na bloku (7:5). Na pierwszym czasie technicznym jest 8:6. Włoszki nie kończą ataków i jest remis po 8. Tuż przed drugą przerwą techniczną miejscowe ponownie odskakują na dwa „oczka” (16:14). Przy stanie 15:17 o czas prosi japoński trener. Po ataku ze środka Guigi drugi czas wykorzystuje japoński selekcjoner (16:20). Japonki nie poddają się. Starają się jeszcze walczyć. Blok na Marcon daje im 18 punkt (22:18). Prosty błąd Ravetty i czas dla Włoch (22:19). Siatkarską „czapę” dostaje Kano (23:19). Pojedynczy blok kończy trzeciego seta.

Wysoki i skutecznie skaczący blok utrudnia skończenie piłki w pierwszych momentach pierwszego seta (3:1). Na pierwszej przerwie technicznej Włoszki mają dwa razy więcej punktów niż rywalki (8;4). Japonki jednak kolejny raz mobilizują się. Kano atakuje z szóstej strefy i jest 8:7. Mori skutecznie obiega swoją rozgrywającą i na tablicy wyników widnieje remis po 8. O czas prosi trener Barbolini. Podwójny blok siatkarek z kraju kwitnącej wiśni i trzypunktowe prowadzenie (10:13).Przy stanie 12:14 w pole zagrywki wchodzi Kimura. Rinieri popełnia szkolny błąd (14:15). Na przerwie technicznej jeden punkt więcej mają gospodynie. Brak przyjęcia w japońskim zespole powoduje, że Włoszki ponownie odskakują rywalkom. Przy stanie 18:15 o czas prosi trener Azjatek. Po ataku Marcon jest już 21:17. Przy zagrywce Takeshity przewaga Włoszek zmniejsza się do trzech oczek i o czas prosi ich trener (23:20). Marcon atakuje z prawego skrzydła, siatkarki z Italii mają piłkę meczową. Skuteczny blok kończy mecz 25:21.