Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Naczk zawodniczką Trefla Gdynia

Monika Naczk zawodniczką Trefla Gdynia

fot. archiwum

Tydzień bez transferu - tygodniem straconym.  Z takiego założenia wychodzą władze Trefla Gdynia. Z nowych zawodniczek trójmiejskiego klubu można ułożyć już kompletny skład. Siódmą pozyskaną po sezonie siatkarką została środkowa Monika Naczk.

Monika ma 22 lata i mierzy 187 cm wzrostu. Karierę rozpoczynała w słupskich klubach – AZS i Czarni. Od kilku sezonów reprezentowała barwy Pałacu Bydgoszcz, w barwach którego regularnie występowała w PlusLidze Kobiet, ocierając się o podium rozgrywek. W barwach tego klubu została również Mistrzynią Polski juniorek. Jej klubowe dokonania zaowocowały powołaniem do szerokiej reprezentacji Polski. W 2007 roku wraz z kadrą B zdobyła złoty medal na Uniwersjadzie w Bangkoku.

Według oficjalnych statystyk, Naczk atakuje piłkę z wysokości 302 cm. Jej niepodważalnym atutem jest fakt, że robi to… lewą ręką.

Bardzo cieszymy się z pozyskania Moniki, wszak bardzo niewiele jest leworęcznych środkowych grających na naprawdę wysokim poziomie – powiedział po podpisaniu kontraktu Edward Pawlun, trener Trefla – Posiadanie takiej zawodniczki stwarza dodatkowe opcje gry w ataku.Przybycie Naczk sprawia, że szkoleniowiec Trefla mógłby wystawić wyjściowy skład złożony z samych nowych zawodniczek. Oprócz niej po awansie do pierwszej ligi zespół zasiliły bowiem : inna środkowa Edyta Rzenno, rozgrywająca Marta Szymańska, przyjmujące Natalia Nuszel i Aleksandra Kruk, atakująca Tamara Kaliszuk oraz libero Izabela Śliwa.

Wszystkie dotychczas przybyłe zawodniczki cechuje mieszanka młodości i ogrania – ocenił Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla – Monika świetnie wpisuje się w tą koncepcję i liczymy, że jej doświadczenie z PlusLigi Kobiet zaprocentuje w walce o pierwszoligowe punkty.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved