Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dzika karta dla Polski?

Dzika karta dla Polski?

fot. archiwum

W tym roku reprezentacja Polski ma raczej nikłe szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. Może się jednak zdarzyć, że podopieczni Castellaniego zagrają w stolicy Serbii. Bardzo zależy na tym organizatorom...

… nawet gdyby trzeba było nagiąć regulamin.

To prawda, Serbom bardzo zależy na naszym występie – mówi Mirosław Przedpełski , prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Zresztą kto by nie chciał gościć wspaniałych polskich kibiców znanych na cały świat .

W Final Six (Belgrad, 22-26 lipca) zagrają organizujący turniej Serbowie i zwycięzcy czterech grup. Kto uzupełni stawkę? To już dyskusyjne. FIVB nie precyzuje, czy musi to być zespół z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem, czy też Serbowie wskażą, komu należy przyznać dziką kartę. Włosi, jeśli wczytać się w ich prasę, nie mają wątpliwości i uważają, że finał należy się drużynie z drugiej pozycji. Ale w poprzednich latach nie było to jednoznaczne. Np. w ubiegłym sezonie już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek dziką kartę dostali przeciętni Japończycy. Szef FIVB tłumaczył, że nie ma na co czekać, bo Japończycy "obiecują wspaniałe transmisje telewizyjne".Po porażkach w dwóch pierwszych meczach z Brazylią Polacy grają w ten weekend z Wenezuelą . W grupie mają jeszcze Finlandię . Ponieważ trener Daniel Castellani nie powołał do kadry na Ligę Światową podstawowych graczy, m.in. Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, nawet o drugie miejsce może być trudno.

Przedpełski: – Myślę, że teraz nie będzie już żadnych odstępstw i zasady zostaną zachowane. Ale nie mówmy hop, może problemu w ogóle nie będzie, bo zajmiemy drugie miejsce. Do wyników z Brazylią nie przywiązywałbym wagi. Naszych młodych siatkarzy naprawdę na wiele stać, poza tym już w pierwszej kolejce było wiele niespodzianek. Zresztą jeśli będziemy grać źle, nie chcę na siłę zabiegać o miejsce w finale. Byłoby to nie fair z naszej strony .

Ale Serbowie będą naciskać, bo liczą na polskich kibiców, którzy w wakacje tłumnie wybraliby się do Belgradu. W poprzednich edycjach Final Six trybuny były pełne tylko na meczach gospodarzy. Oczywiście wyjąwszy Polskę. W 2007 roku katowicki Spodek nie miał wolnych miejsc podczas wszystkich spotkań.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved