Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > BTPS i AZS znowu razem

BTPS i AZS znowu razem

fot. archiwum

Jedyne rozsądne rozwiązanie w sprawie współistnienia dwóch kobiecych drużyn siatkarek w Białymstoku wydaje się blisko. Pronar Zeto Astwa AZS ma odnowić ścisłą współpracę z drugoligowym BTPS-em, co oznacza, że ekipy zostaną kadrowo połączone.

Chęci są obopólne, teraz trzeba przygotować stosowne dokumenty – mówi prezes Pronaru Zeto Astwa Adam Cybulski.

Podstawowy cel jest taki, by zawodniczki z jednej z drużyn mogły bez przeszkód występować w drugiej. Najlepsza młodzież BTPS-u miałaby szanse znaleźć się w kadrze na spotkania PlusLigi. Natomiast siatkarki Pronaru Zeto Astwa, które grałyby mniej w ekstraklasie, mogłyby wspomagać drugoligową drużynę, dzięki czemu zachowają też rytm meczowy.

BTPS ma być jakby siatkarską szkółką AZS-u – mówi trener drugoligowej drużyny Sebastian Grzegorek. – Jedyną przeszkodą do pokonania zostają kwestie prawne. Na przykład, czy całość musi być jednym klubem, czy nie. Jeśli nastąpi bowiem pełna fuzja, wiązałoby się to ze stratą części dotacji. Teraz prawnicy i inne „mądre głowy” myślą nad kształtem tej współpracy. Czasu jest jeszcze sporo.Jest właściwie pewne, że już od sezonu 2009/10 obie drużyny będą „kadrowo” połączone. Ścisła współpraca ma też zapobiec wyjazdom zdolnych siatkarek BTPS-u do innych ośrodków. Nad ofertą ze słynącej ze szkolenia młodzieży Gedanii Żukowo poważnie zastanawia się najbardziej utalentowana z całej grupy Małgorzata Właszczuk.

Wierzę, że przekonamy jej rodziców, iż warto zostać w Białymstoku. Jeśli trafi pod skrzydła takiego trenera jak Alojzy Świderek, na pewno rozwinie się przecież znakomicie – mówi prezes Pronaru Zeto Astwa Adam Cybulski.

Autorem tekstu jest Miłosz Karbowski

 

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved