Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Urlopy rozłożone na raty

Urlopy rozłożone na raty

fot. archiwum

Siatkarze Delecty Bydgoszcz zaczęli oficjalnie urlopy. Na pierwszych zajęciach przed nowym sezonem  spotkają się dopiero 3 sierpnia. Czy to znaczy, że przez półtora miesiąca będą mieli całkowitą labę i czeka ich rozbrat z siatkówką?

Na pewno nie, bo po powrocie do klubu będą musieli stanąć na wadze…

Ale dla niektórych tak naprawdę nie zakończył się jeszcze ubiegły sezon. Albo inaczej – od jednego do drugiego przejdą przebywając na parkiecie, a ich czas na urlop zredukowany zostanie do minimum. Paradoksalnie, to efekt… dobrej gry.

Na przykład w takiej sytuacji są nowo pozyskany do zespołu Delecty rozgrywający Paweł Woicki i młody atakujący Dawid Konarski. Obaj są reprezentantami Polski.Woicki właśnie przebywa w Ameryce Płd., gdzie biało-czerwoni rozegrają cztery mecze w ramach Ligi Światowej. W miniony weekend odmłodzona reprezentacja Daniela Castellaniego przegrała z Brazylią 1:3 i 0:3. Parę rozgrywających tworzą obecnie Woicki i Grzegorz Łomacz (Jastrzębski Węgiel). W pierwszym meczu Woicki wchodził na zmiany, w drugim na parkiecie pojawił się w wyjściowym składzie. Paweł Zagumny, pierwszy rozgrywający, pomoże reprezentacji dopiero w drugim etapie rozgrywek LŚ.

Drugi siatkarz Delecty, który trenuje z reprezentacją, to Dawid Konarski, który jest podstawowym atakującym reprezentacji juniorów, którą prowadzi Stanisław Gościniak. Biało-czerwoni z końcem lipca w indyjskim Pune zaczną walkę o medale MŚ.

Od ubiegłego poniedziałku kadra, a wraz z nią Dawid Konarski i Maciej Krzywiecki (nie jest już zawodnikiem Delecty), przebywa na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. W drugiej połowie tygodnia krótka przerwa i od 22 czerwca kolejne zgrupowanie w Miliczu, potem w Szczyrku. I tak aż do wylotu do Indii. Tak więc Konarski do Bydgoszczy zawita dopiero w drugiej połowie sierpnia. Dopiero wtedy, mimo że Delecta będzie już na pierwszym przedsezonowym zgrupowaniu, będzie miał jakiś czas na odpoczynek.

Nie próżnują też zagraniczni zawodnicy Delecty. Martin Sopko uczestniczy z reprezentacją w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W miniony weekend Słowacja rozegrała w Coimbrze dwa wyjazdowe mecze z Portugalią. Pierwszy przegrała 0:3, drugi wygrała 3:1. Martin Sopko w pierwszym z nich wyszedł w wyjściowym składzie i zdobył 6 punktów, w drugim pojawił się na zmiany w I i III secie (1 pkt).

W kadrze Słowacji nie ma w tej chwili etatowego środkowego Michala Cervena, który na zgrupowaniu przed LE złamał palec dłoni i trzeba było założyć gips.

A co słychać w samej PlusLidze przed nowym sezonem? – Teraz jest pora na podsumowanie ubiegłego sezonu, zebranie statystyk, rozliczenie rozgrywek – mówi „Expressowi” Janusz Zacniewski, menadżer bydgoskiego zespołu, który 17 i 18 czerwca w Wieluniu będzie reprezentował Delectę na spotkaniu Zarządu PlusLigi i przedstawicieli klubów. – No i trzeba się zastanowić nad tym, jak ma wyglądać nowy sezon od strony organizacyjnej. Będziemy ustalać, między innymi, nowy regulamin i kalendarz rozgrywek.

Wiadomo jedynie, że termin 1. kolejki PlusLigi sezonu 2009/10 wyznaczono na 10 października.

 

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved