Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarze PG nr 22 idą jak burza

Siatkarze PG nr 22 idą jak burza

rozgrywki młodzieżowe

Od mocnego akcentu udział w V Ogólnopolskiej Gimnazjadzie rozpoczęli uczniowie PG nr 22. Radomianie wygrali trzy mecze grupowe. Podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego już przed rozpoczęciem imprezy uważani byli za głównego kandydata do zwycięstwa w całym turnieju.

Pierwsze spotkanie w wykonaniu uczniów „22” pokazało jednak, że o to nie będzie łatwo. Moment niedyspozycji w drugim secie meczu przeciwko Szkole Mistrzostwa Sportowego nr 33 z Gdańska spowodował niespodziewaną porażkę i o losach rywalizacji decydował tie break. Ten – 15:11 – wygrali gospodarze, triumfując w całym meczu. W pozostałych spotkaniach PG nr 22 już w dwóch setach rozstrzygało mecze przeciwko Gimnazjum nr 1 z Braniewa i Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu. Dzięki wygranym radomianie z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

źródło: Gazeta Wyborcza