Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Panie walczyły na częstochowskim piasku

Panie walczyły na częstochowskim piasku

fot. archiwum

Przez trzy dni, po raz pierwszy, w międzynarodowej obsadzie rozgrywano w Częstochowie Grand Prix Polski w siatkówce plażowej kobiet. Wygrały Agnieszka Wołoszyn z Dorotą Wojtczak-Kondyjowską. Do piątkowych eliminacji zgłosiło się 15 par.

Osiem najlepszych awansowało do sobotniego turnieju głównego, gdzie czekało już osiem rozstawionych duetów z rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Z polskimi parami o pulę nagród w wysokości 10 tys. zł rywalizowały też Czeszki i Hiszpanki. Z dobrej strony zaprezentowały się Vendula Haragova i Dana Blahova. Dotarły aż do finału, gdzie przegrały 2:0 z Wołoszyn i Wojtczak-Kondyjowską.

Naturalnie, że bardzo się cieszymy z wygranej w Częstochowie – mówiła tuż po finale Wołoszyn. – Jechałyśmy z myślą, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Dopiero po wygranym półfinale z Kasią Urban i Asią Wiatr uwierzyłyśmy, że możemy zająć pierwsze miejsce. Finał był zacięty, szczególnie drugi set, którego wygrałyśmy na przewagi. Czeszki zaprezentowały się z dobrej strony.

W spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyły się reprezentantki Polski Katarzyna Urban i Joanna Wiatr z Moniką Brzostek i Karoliną Sowałą. Spotkanie zakończyło się wygraną pary Brzostek/Sowała.O ile w piątek i sobotę paniom przyszło rywalizować w deszczu i zimnie, to na niedzielne spotkania wyszło wreszcie słońce. Dzięki temu na decydujące starcia licznie przybyli kibice, którzy oklaskami nagradzali wiele ciekawych akcji i wymian. A tych nie brakowało.

Częstochowski MOSiR po raz kolejny postarał się o bardzo dobrą organizację – mówi komisarz zawodów Bogusław Kawiak z Warszawy. – Z roku na rok wszystko wygląda lepiej. Po kilku latach rywalizacji panów kibice w Częstochowie mogli zobaczyć teraz w akcji panie. Jedynym mankamentem była pogoda. W piątek i sobotę wszyscy niemiłosiernie zmarzli, ale na to wpływu już nikt nie miał.

Patronat prasowy nad turniejem objęła „Gazeta Wyborcza”.

Wyniki Grand Prix Częstochowy:
1. Wołoszyn/Wojtczak-Kondyjowska
2. Haragova/Blahova
3. Brzostek/Sowała
4. Urban/Wiatr
5.-6. Michoń-Szczytowicz/Kołosińska
Konieczka/Eska
7.-8. Paszek/Gałek
Wrzochol/Słodkowicz
9.-12. Fernandez/Negrin
Soja/Bekier
Mitręga/Małusecka
Filip/Samul
13.-16. Jonak/Ślęzak
Wojdyła/Kozyra
Giemza/Kozińska
Zielińska/Klinowska

Autorem tekstu jest Artur Kucharski

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved