Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ 2010: Barbados, Jamajka i Bahamy w 3. rundzie

Kwal. MŚ 2010: Barbados, Jamajka i Bahamy w 3. rundzie

NORCECA

Finalistki turnieju rozgrywanego w stolicy Barbadosu oraz zdobywczynie trzeciego miejsca zdobyły bilety do trzeciej rundy kwalifikacji do japońskich Mistrzostw Świata. Siatkarki z Barbadosu, Jamajki i Bahamów walczyć będą w Stanach Zjednoczonych i Portoryko.

Do wyłonienia zwycięzcy turnieju potrzebne było aż pięć setów. Po wygranej Barbadosu w pierwszych dwóch odsłonach, w szeregi zawodniczek wkradło się rozprężenie, co wykorzystały przeciwniczki. Zawodniczki z Jamajki zwyciężyły w dwóch kolejnych partiach i tym samym doprowadziły do tie-breaka. W secie prawdy, górą była reprezentacja gospodarzy, która wygrała do 8.

Barbados – Jamajka 3:2
(25:14, 25:23, 22:25, 23:25, 15:8)

Walka o trzeci bilet trwała znacznie krócej, bowiem siatkarki z Bahamów już po trzech setach zapewniły sobie zwycięstwo w spotkaniu. O ile w pierwszej odsłonie toczyła się wyrównana walka, zakończona rywalizacją na przewagi, tak w kolejnych dwóch zdecydowanie górą były zawodniczki z Bahamów.

Bahamy – Saint Lucia 3:0
(26:24, 25:14, 25:21)

Zawodniczki z Barbadosu awansowały do turnieju kwalifikacyjnego grupy G, który zostanie rozegrany 6-10 lipca w Orlando w USA. Oprócz reprezentacji gospodarzy oraz zwyciężczyń grupy D wystąpią siatkarki z Kostaryki i Antyli Holenderskich

Zdobywczynie drugiego i trzeciego miejsca zagrają w grupie I. Rywalizacja ta odbywać się będzie w  Portoryko, w tym samym terminie co w USA. Czwartym uczestnikiem turnieju będzie reprezentcja Kanady.