Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Klimek prezesem, Marlena Mieszała zawodniczką Stali Mielec?

Jacek Klimek prezesem, Marlena Mieszała zawodniczką Stali Mielec?

fot. archiwum

Jacek Klimek będzie prawdopodobnie nowym prezesem Klubu Piłki Siatkowej Kobiet Stal. Były sędzia piłkarski, a do niedawna prezes piłkarskiej Stali miałby zastąpić Mariana Grzankę. Nową zawodniczką ma z kolei zostać 32-letnia środkowa Marlena Mieszała.

Rzeczywiście otrzymałem propozycję objęcia prezesury w Stali – przyznał Klimek. – Poprosiłem o kilka dni na zastanowienie.

Dokładnie rok temu Jacek Klimek zrezygnował z prezesury w FKS Stal Mielec, tłumacząc nadmiarem obowiązków zawodowych. Nieoficjalnie mówiło się, że piłkarski zespół, który awansował do III ligi nie otrzymał większego wsparcia od miasta co było powodem rezygnacji.

Klimek na co dzień pracuje w dużym światowym koncernie. Sport nie jest mu obcy, bo przed laty był sędzią piłkarskim. Samodzielnie prowadził mecze w starej III lidze, a w ekstraklasie był sędzią asystentem. Ze względu na służbowe obowiązki zawiesił trykot arbitra 6 lat temu.Z siatkówką większych kontaktów jeszcze nie miał. Dotychczasowemu prezesowi Marianowi Grzance skończyła się czteroletnia kadencja. Podczas walnego zebrania sprawozdawczo wyborczego odmówił kandydowania na kolejną.

Przed odejściem zdołał jednak skompletować cały zespół co w obecnej sytuacji nie było łatwe, gdy wszystkim siatkarkom kończyły się kontrakty, a trener Wiesław Popik odszedł do Startu Łódź.

Mam wnuki, chciałbym się nimi nacieszyć – powiedział. Czy pomoże nowemu prezesowi? – Jeśli padnie taka propozycja, wtedy będę się zastanawiał – powiedział Grzanka.

Druga część walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego w klubie siatkarek odbędzie się 15 lipca.

W Stali już 10 zawodniczek podpisało kontrakty. Następną będzie prawdopodobnie Marlena Mieszała, była zawodniczka BKS-u Bielsko-Biała, Muszynianki, a w ostatnim sezonie AZS-u Białystok.

Czy zawodniczka podpisała już kontrakt tego włodarze klubu zdradzić nie chcieli. Na pewno siatkarka była w poniedziałek w Mielcu i prowadziła rozmowy na temat ewentualnego kontraktu.

Mieszała ma 32 lata, mierzy 188 cm wzrostu i jest środkową. Działacze prowadzili również rozmowy z inną środkową Natalią Ziemcovą, która grała w Gedanii.

 

Autorem tekstu jest Tomasz Leyko

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved