Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin: Staram się ciężko pracować, aby pokazać swoją wartość

Igor Yudin: Staram się ciężko pracować, aby pokazać swoją wartość

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że mogę grać w takim zespole, przy takiej publiczności - mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Igor Yudin w wywiadzie dla serwisu siatkowka24.pl. Opowiada w nim o polskiej lidze i grze w reprezentacji Australii.

Gdzie i jak spędzasz tegoroczne wakacje?

Igor Yudin: Myślę, że każdy z zawodników występujących w PlusLidze jest zmęczony (większość dostała czas na regenerację). W moim przypadku sprawa wygląda nieco inaczej, muszę wrócić do narodowej reprezentacji, tak więc będę miał tylko 3 dni na spędzenie wolnego czasu ze swoją rodziną zanim rozpocznę treningi z kadrą. Podsumowując, te wakacje będą dla mnie kolejnymi miesiącami, w których będę grał i trenował, grał i trenował…

Igor, jakie są plany twojej reprezentacji na najbliższe tygodnie, z kim zmierzysz się ty oraz twoi koledzy oraz co myślisz o tych zespołach?Plan przygotowań Australii: Nasze tournee rozpoczęliśmy 19 maja spotykając się po raz pierwszy. Na początek wyjeżdżamy z reprezentacją na Słowację, później przyjdzie czas na Wielką Brytanię, Włochy, Szwecję oraz Danię. Jest to cykl spotkań mający nas w jak najlepszym stopniu przygotować do kwalifikacji do mistrzostw świata oraz mistrzostw Azji. Jest to bardzo ciężki okres do gry oraz podróży, jednak jak zespół potrzebujemy tego. Spędzamy ze sobą mało czasu, więc aby być w pełni przygotowani musimy grać jak najwięcej spotkań, aby zgrać się ze sobą.

W niedawno zakończonym sezonie w rundzie zasadniczej byłeś „zaledwie” zmiennikiem Roberta Prygla, jednak w najważniejszych momentach trener Santilli postawił na ciebie. Twoim zdaniem, taka sytuacja pomogła ci zdobyć wiodącą rolę w zespole?

Myślę, że postawienie na mnie było bardzo dobrą decyzją, staram się ciężko pracować na treningach, aby pokazać swoją wartość, a kiedy już pojawiam się na parkiecie, zawsze daję z siebie wszystko! Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy trener zaczął dawać mi coraz więcej szans, starając się „wyszarpać” ze mnie wszystko, co najlepsze!

Ostatnie rozgrywki Jastrzębski zakończył na 3. miejscu, według ciebie to sukces a może porażka?

Myślę że zdobycie 3. miejsca to bezdyskusyjnie sukces, ponieważ, jak wiemy, polska liga staje się coraz mocniejsza z roku na rok. W ubiegłym sezonie rywalizacja pomiędzy zespołami stała na bardzo wysokim poziomie, a zdobycie brązowych medali ukazuje nasz wysoki potencjał.

W Challenge Cup dotarliście aż do ścisłego finału, niestety najważniejszy mecz przegraliście z Arkasem Spor Izmir, jak myślisz, co było przyczyną tego, że to nie wy cieszyliście się z powodu wygrania tych rozgrywek?

Przegraliśmy z kilku powodów: po pierwsze, atmosfera w Tureckich halach nie zawsze pozwala zespołom przyjezdnym ukazać pełnię umiejętności, panuje tam niesamowitych hałas, czasami dzieją się inne różne rzeczy. Byliśmy bardzo blisko zdobycia złotych medali, jednak Arkas tego dnia był od nas po prostu lepszy, no i może nieco dopisało im szczęście. Siatkówka jest dziwną, nieprzewidywalną grą.

Miałeś jakieś propozycje zmiany barw klubowych?

Na ten moment żadnej nie otrzymałem, wciąż mam ważny kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Bardzo się cieszę, że mogę grać w takim zespole, przy takiej publiczności.

Co możesz powiedzieć o Jastrzębiu Zdroju, Żorach oraz polskich dziewczynach?

Jak wszyscy zapewne wiedzą, większość z nas mieszka w Żorach. Dla mnie jest to miejsce wymarzone do życia, uwielbiam małe miasta, w których jednak da się coś robić, a takie właśnie są Żory! Mamy tutaj kilka sklepów, restauracje. To dobre miejsce do spędzania wolnego czasu po ciężkim treningach oraz męczących spotkaniach.

Twoją drużynę opuścili między innymi: Samica, Prygiel czy Jurkiewicz, jednak nie słyszymy nic o zawodnikach, którzy Jastrzębie mają wzmocnić. Może ty coś wiesz?

Nie wiem niestety za wiele, jednak mogę powiedzieć, że do zespołu na kolejny sezon dołączy Paweł Abramov (wywiad był przeprowadzany 14 czerwca – przyp. red.). Myślę, że to doskonały ruch ze strony działaczy, Paweł jest doskonałym zawodnikiem (po cichu powiem, że moim marzeniem było z nim zagrać w jednym zespole). Myślę, że będę mógł się od Rosjanina wiele nauczyć, a także że zespół skorzysta na jego, niemałym przecież, doświadczeniu!

Wasz generalny sponsor, Jastrzębska Spółka Węglowa, ma podobno problemy finansowe. Czy to prawda?

Nic mi o tym nie wiadomo, wszystkie pieniądze mieliśmy wypłacane w terminie, tak więc w tej sprawie nie mam nic więcej do dodania.

Od FIVB dostaliście wspaniały prezent w postaci dzikiej karty. Twoim zdaniem, na co stać Jastrzębski Węgiel w nadchodzącym sezonie?

Ciężko powiedzieć, jak daleko jesteśmy w stanie zajść w tych rozgrywkach, będziemy mądrzejsi zaraz po losowaniu grup. Zarówno ja, jak i moi koledzy, jesteśmy podekscytowani z powodu dania nam takiej szansy, jednak mogę obiecać, że tanio skóry nie sprzedamy i będziemy walczyć do samego końca.

Na koniec proszę Cię o ocenę polskiej reprezentacji.

Polska, według mnie, jest na ten moment jedną z najlepszym drużyn na świecie i nie sądzę, abyście mogli spaść do roli średniaka, macie wspaniałego trenera (Castellani) i kapitalnych zawodników. Myślę, że w niedalekiej przyszłości jesteście w stanie zrobić rzeczy wielkie! Tak więc życzę wam powodzenia i samych sukcesów.

Rozmawiał i tłumaczył: Piotr Bąk

 

źródło: siatkowka24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved