Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gimnazjum nr 16 mistrzem Polski

Gimnazjum nr 16 mistrzem Polski

fot. archiwum

Po zakończeniu sezonu klubowego siatkarki Energi Gedanii wróciły do szkolnych drużyn i nadal święcą triumfy. Tytuł mistrza Polski zdobyło Gimnazjum nr 16 z Gdańska. Do złotych medali gedanistki doprowadzili trenerzy Witold Jagła i Paweł Kramek.

Drużyna zdobyła prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Chinach!

Gimnazjum nr 16:
Sterczewska Magdalena (rozgrywająca) – 18 punktów
Łapin Zuzanna (przyjmująca zagrywkę) – 66 punktów
Łozowska Anna (środkowa bloku) – 60 punktów
Łukasik Justyna (środkowa bloku – 49 punktów
Makowska Anna (atakująca/środkowa bloku) – 24 punkty Kowalkowska Agnieszka (przyjmująca zagrywkę) – 16 punktów
Znamirowska Olga (libero)
Chyła Aleksandra (przyjmująca zagrywkę)
Lubera Anna (atakująca)
Gorzkiewicz Joanna (rozgrywająca)
Czerwonka Karolina (przyjmująca zagrywkę)
Kaczyńska Aleksandra (libero)

Oficjalne Ogólnopolskie Gimnazjady w grach zespołowych odbywają się od pięciu lat. W tym czasie Gimnazjum nr 16 czterokrotnie uczestnicząc w finałach trzykrotnie zdobyło mistrzostwo Polski. Gdańszczanki wygrywały w Radomiu w 2006 i 2009 oraz w Płocku 2007.Finał:

Gim 16 Gdańsk – Gim Sportowe Rzeszów 2:1
(22:25, 25:11, 15:11)

Taktyka, doświadczenie i zagrywka dały złoto. W drugim secie Łapin wykonała 9 zagrywek z czego zdobyła bezpośrednio 5 punktów. W całym spotkaniu najwięcej punktów zdobyły Łukasik, Łapin i Łozowska.Te trzy zawodniczki miały szansę występować w rozgrywkach II ligi kobiet i doświadczenie tam zdobyte zaprocentowało skuteczną grą. Na wyróżnienie zasługują jednak również dziewczęta, które debiutowały jako podstawowe zawodniczki drużyny w imprezie rangi finałów mistrzostw Polski. Magdalena Sterczewska na rozegraniu, Agnieszka Kowalkowska w przyjęciu zagrywki, Ania Makowska w ataku oraz Olga Znamirowska jako libero poradziły sobie bardzo dobrze ze swoimi rolami. Pozostały zawodniczki również dołożyły do sukcesu swoją cegiełkę dając dobre zmiany w ważnych momentach gry.

W zeszłym roku w nagrodę za osiągnięcia wzięliśmy udział w Mistrzostwach Świata Gimnazjów w Sardynii. Wygranie Gimnazjady w tym roku stworzyło nam szansę na udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Chinach! Zaczynamy poszukiwania sponsora, który umożliwi naszym siatkarkom przeżycie tej fantastycznej przygody. Jednocześnie w dalszym ciągu prowadzimy nabór do klas siatkarskich dziewcząt dla rocznika 1997 – podkreśla trener Jagła, który czeka na kandydatki na siatkarki pod numerem telefonu 603 874 605.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved