Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kw. MŚ 2010, gr. H: Najlepsza Dominikana

Kw. MŚ 2010, gr. H: Najlepsza Dominikana

Dominikana

W Dominikanie w weekend odbyły się kolejne mecze kwalifikacji do mistrzostw świata 2010. Najlepsi okazali się gospodarze, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze: z Panamą, Meksykiem oraz Wyspami Dziewiczymi.

Teoretycznie lepszy Meksyk powinien wygrać ten mecz szybko i bezboleśnie. Na to zapowiadały dwa pierwsze sety. Meksykanie wygrali je do 15 i 13. Kolejny set padł łupem zawodników Panamy, którzy wygrali aż do 17. W czwartym secie podenerwowani Meksykanie nie dali szans swoim rywalom, wygrywając do 20, a cały mecz 3:1.

Meksyk – Panama 3:1
(25:15, 25:13, 17:25, 25:20)

Wyspy Dziewicze z pewnością nie mogły sprawić większych problemów faworytom. I tak też było. Dominikana przeważała w całym spotkaniu, pewnie wygrywając 3:0.

Dominikana – Wyspy Dziewicze 3:0
(25:14, 25:10, 25:11)

Drugi swój mecz Wyspy Dziewicze również przegrały, tym razem z reprezentacją Meksyku. Reprezentacja malutkich wysepek Ameryki Środkowej była jednak bardziej zdeterminowana i w drugim secie napsuła troszeczkę krwi swoim rywalom, zdobywając aż 19 punktów. Jednak Meksykanie dominowali i wygrali 3:0.

Wyspy Dziewicze – Meksyk 0:3
(11:25, 19:25, 13:25)

O meczu z Dominikaną Panamczycy z pewnością będą chcieli szybko zapomnieć. Był to mecz bez historii. Gospodarze pewnie pokonali swoich rywali 3:0, tylko raz dając wyjść im z dziesięciu punktów.

Panama – Dominikana 0:3
(11:25, 8:25, 9:25)

Mecz Wysp Dziewiczych z Panamą to w końcu wyrównane spotkanie. Obie drużyny prezentują zbliżony do siebie poziom. Dwa pierwsze sety padły łupem Wysp Dziewiczych, które wygrały do 22. Wystarczyło dopełnić tylko formalności i wygrać trzeciego seta. Tutaj zdeterminowani Panamczycy postanowili walczyć, a w konsekwencji gładko wygrali dwa kolejne sety. Tie – break to jak zwykle gra nerwów, a więcej zachowali ich reprezentanci Wysp Dziewiczych i triumfowali w tym spotkaniu.

Wyspy Dziewicze – Panama 3:2
(25:22, 25:22, 16:25, 15:25, 15:13)

W ostatnim meczu Dominikana tylko dopełniła formalności i bez większych problemów pokonała Meksyk 3:0. Meksyk nawiązał tylko walkę w trzecim secie, który ostatecznie i tak przegrał do 18.

Dominikana – Meksyk 3:0
(25:12, 25:10, 25:18)