Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas trenerem OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej

Radosław Panas trenerem OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej

fot. archiwum

To, o czym w stolicy mówiło się od pewnego czasu, stało się faktem. Nowym trenerem siatkarzy OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej na sezon 2009/2010 został Radosław Panas. Szkoleniowiec oficjalnie umowę podpisze 1 lipca 2009r.

Władze klubu ze stolicy cieszą się z takiego obrotu spraw. – „Jesteśmy pewni, że trener Panas doskonale wkomponuje się do naszej drużyny. On zresztą również w to wierzy, bo szybko udało nam się dojść do porozumienia. Podpisaliśmy umowę przedwstępną, a 1 lipca podpiszemy kontrakt” – zakomunikowała prezes klubu, Jolanta Dolecka.

Radosław Panas ma trzydzieści dziewięć lat. Jako zawodnik pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski, sześć razy stawał na drugim stopniu podium, zdobył również dwa brązowe medale. Przez kilka lat grał w reprezentacji Polski. W biało-czerwonej koszulce wystąpił aż pięćdziesiąt osiem razy. Trenerską karierę rozpoczynał w 2005 roku jako drugi szkoleniowiec KP Polskiej Energii Sosnowiec. W roli pierwszego trenera zadebiutował już  kilka miesięcy później: w Sosnowcu zastąpił Mariana Kardasa. Po spadku zespołu do pierwszej ligi Panas przeniósł się do Częstochowy, gdzie – najpierw jako asystent Harry’ego Brookinga, a później już samodzielnie – pracował z siatkarzami tamtejszego AZS-u. W sezonie 2007/2008 zdobył z nimi Puchar Polski i srebrne medale mistrzostw kraju, a rok później doprowadził ich aż do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując po drodze m.in. słynną włoską Coprę Piacenza.

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved