Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr C: Drugie wygrane Kuby i Rosji

LŚ, gr C: Drugie wygrane Kuby i Rosji

Liga Światowa

W grupie C reprezentacja Kuby ponownie okazała się lepsza od Bułgarii. Siatkarze z Ameryki Południowej ponownie wygrali 3:1. Podobny wynik padł w drugim meczu tej grupy, w którym Rosjanie pokonali Japończyków.

Po wcześniejszym dość niespodziewanym zwycięstwie Kubańczyków wydawało się, że Bułgarzy w drugim spotkaniu stawią większy opór gospodarzom, tym bardziej, iż występują w silnym składzie.

Pierwszego seta dość łatwo wygrali Kubańczycy. W drugiej odsłonie trwała wyrównana walka. Po zaciętej końcówce lepsi okazali się siatkarze z Europy. Wydawało się, iż wygranie seta doda im skrzydeł, ale w dwóch kolejnych odsłonach Kubańczycy wybili z głowy bułgarskim zawodnikom marzenia od odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Światowej,

Kuba – Bułgaria 3:1
(25:19, 23:25, 25:21, 25:20)

Kuba: Leon(18), Leal(25), Camejo(1), Cepada(5), Simon(13), Diaz, Alwarez (L) oraz Dalmau, Gutierrez, Sanchez(10), Dominico(2)
Bułgaria: Tsvetanov(2), Zhekov(2), Kazinski(17), Ivanov(1), Nikolov(18), Aleksiev(3), Salparov(L) oraz Sokolov, Bogdanov(1), Ananiev(10), Bratoev, Gaydarski(5)

Po wczorajszej porażce Japończykom zapewne zależało na jak najlepszym występie i urwaniu chociażby jednego oczka utytułowanemu rywalowi. Jednak mimo ambitnej gry i wspaniałych obron w dwóch pierwszych setach siatkarzom z Kraju Kwitnącej Wiśni nie udało się pokonać wicemistrzów Europy. W trzeciej odsłonie Azjaci zyskali kilkupunktową przewagę. W dalszej części tej odsłony podopieczni Baniolego nie odrobili strat i trzecia odsłona padła łupem gospodarzy. Wyraźnie podrażnieni takim obrotem sprawy Rosjanie czwartego seta rozpoczęli z dużym animuszem. Już po kilku minutach prowadzili 7:3 i z każdą kolejną akcja ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza. Japończykom zabrakło wiary, w to, że mogą jeszcze odmienić losy tej partii, a w konsekwencji całego spotkania. Ostatecznie w czwartym secie wicemistrzowie Europy rozgromili Azjatów 25:12.

Japonia – Rosja 1:3
(22:25, 22:25, 25:22, 12:25)

Składy zespołów
Japonia: Usami, Fukuzawa(9), Matsumoto(5), Shimizu(19), Tomimatsu(5), Yoneyama, Tanabe (L) oraz Abe(2), Matsuta(1), Furuta, Yamamura
Rosja: Melnik(4), Grankin, Poltavsky(13), Kazakov(11), Berezhko(14), Volkov(9), Werbov (L) oraz Astashenkov(4), Samsonychev, Cheremisin(8), Sivoshelez(8)