Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr C: Zwycięstwa Białorusinów i Słowaków

LE, gr C: Zwycięstwa Białorusinów i Słowaków

Liga Europejska

Za nami 2. kolejka spotkań w grupie C Ligi Europejskiej mężczyzn. Kolejnej porażki na Białorusi doznała reprezentacja Austrii. Na Półwyspie Iberyjskim Słowacy zrewanżowali się Portugalii za wczorajszą przegraną 0:3. Dzisiaj wygrali 3:1.

Drugi mecz pomiędzy Białorusią a Austrią miał podobny przebieg, jak pierwszy. Zapowiadało się jednak inaczej. Pierwsze dwa sety padły łupem Białorusi. Wystarczyło tylko dopełnić formalności i wygrać trzecią partię, kiedy to Austria wzięła się w garść i wygrała trzeciego seta. Zawiedzeni wschodni nasi sąsiedzi pewnie wygrali jednak czwartą partię i odnieśli zwycięstwo w całym dwumeczu.

Białoruś – Austria 3:1
(25:22, 25:18, 20:25, 25:20)

Pierwsze spotkanie pomiędzy Portugalią i Słowacją zapowiadało, że w drugim meczu również będą triumfować Portugalczycy. Było jednak inaczej. Zdeterminowani Słowacy wygrali pierwszego seta po walce na przewagi 26:24. W drugim secie całkowicie zdeklasowali gospodarzy i wygrali do 12. Portugalczycy zdołali się podnieść w trzecim secie i spróbować jeszcze walczyć o końcowy rezultat w meczu. Wygrali go do 18. Czwartego jednak pewnie zwyciężyli nasi sąsiedzi z południa 25:22.

Portugalia – Słowacja 1:3
(24:26, 12:25, 25:18, 22:25)