Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr A: Pierwsze zwycięstwo Brytyjczyków

LE, gr A: Pierwsze zwycięstwo Brytyjczyków

Liga Europejska

Swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli w Lidzie Europejskiej podopieczni Harrego Brookinga, którzy wygrali w sobotę z Chorwatami. Brytyjczycy po gładko wygranym pierwszym secie, nie pozwolili rywalom przejąć inicjatywy już do końca tego spotkania.

Już otwarcie seta pierwszego wróżyło dobrą postawę gospodarzy, którzy rozpoczęli budowanie przewagi nad rywalem (13:7). Dobra postawa brytyjskich blokujących doprowadziła do zwiększenia przez ich kolegów dystansu dzielącego ich od przeciwnika do ośmiu oczek (18:10). Mimo usilnych prób Chorwatów, gospodarze nie pozwolili na przejęcie przezeń inicjatywy, dzięki czemu wygrali 25:16.

Druga patia była znacznie bardziej zacięta. Choć początek seta wyraźnie należał do Brytyjczyków, to Chorwaci postanowili nie poddawać się bez walki. Udało im się częściowo odrobić straty w decydującym fragmencie spotkania, ale ponownie duża liczba błędów własnych zaprzepaściła ich szansę na podjęcie wyrównanej walki. Skutkiem tego było ponowne zwycięstwo Brytyjczyków, tym razem do 22.

Chorwaci rozpoczęli trzeciego seta wyraźnie zmotywowani po porażkach w poprzednich odsłonach. Dowodem tego może być prowadzenie gości 9:5, wypracowane głównie dzięki ich dobrej grze na siatce. Brytyjczycy szybko jednak doprowadzili do remisu 10:10, a chwile później do walki punkt za punkt. Trwała ona praktycznie do końca spotkania. Ponownie więcej zimnej krwi wykazali podopieczni Harrego Brookinga, którzy wygrali 25:23.

Wielka Brytania – Chorwacja 3:0
(25:16, 25:22, 25:23)

Wielka Brytania: Haldane(9), Lamont(3), Mc Givern(9), Pipes(4), Pink(4), Plotyczer(14), Hunter(L) oraz Sliti(4), Benson(4), O’malley, Miller
Chorwacja: Cosic(4), Kurtes(10), Tepavac, Kostelac(4), Radocaj(1), Isek(4), Fehir(L) oraz Tropan(5), Damjanovic(11), Teppert