Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Zwycięstwa Włoszek i Holenderek w Montreux

Zwycięstwa Włoszek i Holenderek w Montreux

x - [stare] Montreux Volley Masters 2009

W pierwszym piątkowym meczu grupy B turnieju Montreux Volley Masters siatkarki Włoch pewnie pokonały 3:0 Japonię. W drugim spotkaniu małą sensację sprawiły Holenderki, które wygrały 3:0 z Kubą i zamiast niej awansowały do półfinałów.

Pojedynek pomiędzy reprezentacją Japonii a reprezentacją Włoch trwał krótko i zakończył się trzecią porażką z rzędu drużyny z Azji. Japonki ułatwiły zadanie swoim rywalkom, gdyż popełniły dwa razy więcej błędów (22) niż one. Ponadto szwankowała gra blokiem i w obronie na przeciągu całego spotkania, co dodatkowo wpłynęło na wynik.

Dzięki tej wygranej, a także dzięki niespodziewanej porażce Kubanek, Włoszki zagrają w półfinale, gdyż mają lepszy stosunek setów od drużyny z Karaibów.

Japonia – Włochy 0:3
(23:25, 12:25, 16:25)

Składy drużyn:

Japonia: Kurihara (11), Shoji (6), Kano (3), Ishida (4), Kawai (1), Ishikawa, Hamaguchi (libero)oraz Mori (2), Sano, Araki (1), Kimura (1), Takeshita

Włochy: Marcon (9), Crisanti (4), Rondon (5), Barcellini (9), Arrighetti (13), Ortolani (12), Merlo (libero) oraz Garzaro (1), Pincerato, Quaranta

Dzięki zwycięstwu nad Kubą Holenderki zagwarantowały sobie udział w półfinałach. Kubanki nie zagrały na poziomie, którego można by się po nich spodziewać, pokazując szczególną niemoc w przyjęciu. Mimo to drużyna z Karaibów prowadziła w pierwszym secie zanim podopieczne Avitala Selingera nie wzięły się za odrabianie strat. Holenderki dogoniły rywalki i ostatecznie wygrały pierwszą partię 25:23.

W drugiej odsłonie Kubanki prowadziły już 18:14, ale „Oranje” podobnie jak w poprzedniej partii, dogoniły rywalki doprowadzając do remisu 18:18. Ten set także należał do nich – wygrały go 25:21. W trzeciej partii Kubanki podrażnione przegraną w poprzednim secie zaczęły bardzo dobrze i wyszły na prowadzenie 5:0. Jednak i tym razem powtórzyła się sytuacja z poprzednich partii. Holenderki wróciły do gry, podczas gdy po stronie Kubanek wyczuwalny był pewien niepokój i nerwowość. Siatkarki z Kraju Tulipanów wygrały także trzecią partię, gwarantując sobie tym samym udział w półfinałach. W holenderskiej drużynie niezawodna była Manon Flier, która zdobyła 20 punktów.

Kuba – Holandia 0:3
(23:25, 21:25, 22:25)

Kuba: Santos (5), Sanchez (11), Calderón (12), Carcaces (10), Silie (5), Silva (10),Arredondo (libero) oraz Salas, Cleger

Holandia: Staelens K. (3), Huurman (7), Staelens C. (11), Wensink (5), Flier (20), Visser (10), Van Tienen (libero) oraz Grothues