Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zoran Gajić: Ural położy nacisk na rosyjskich siatkarzy

Zoran Gajić: Ural położy nacisk na rosyjskich siatkarzy

fot. archiwum

Nowym trenerem zespołu rosyjskiej Superligi - Ural Ufa - został serbski szkoleniowiec Zoran Gajić. - Ural będzie kładł nacisk na rosyjskich siatkarzy - mówi Gajić, nie kryjąc, że jest zwolennikiem ostrych limitów odnośnie gry obcokrajowców w lidze.

Co Pan czuł przychodząc do pracy w Uralu? Co wiedział Pan o tej drużynie?

Zoran Gajić: – Przyszedłem do Ufy z pozytywnym nastawieniem do drużyny, do miasta, a także do zawodników i do działaczy kierujących klubem. Jeżeli chodzi o moją pracę szkoleniową, to w niej ważne jest profesjonalne podejście do obowiazków. Obok emocji musi być też szczera chęć zrobienia czegoś dobrego z zespołem, dla prestiżu klubu. Dlatego tak ważne dla mnie jest właściwe organizowanie sobie pracy, bez czego nie bedzie zwycięstw. Mam nadzieję, że razem z władzami klubu i całym zespołem trenerskim potrafimy stworzyć bardzo dobrą atmosferę do pracy.

Czy ma Pan jakieś żelazne zasady przy budowaniu składu drużyny?Główną zasadą jest realność tego, co można zrobić. Zabieram się tylko za takie przedsięwzięcia. Kompletowanie drużyny w Rosji i, przykładowo, we Włoszech, to dwie diametralnie różne sprawy. W podstawowym składzie zwycięzcy tegorocznej Ligi Mistrzów – włoskiej drużyny Itas Trentino – na boisko wychodzi pięciu cudzoziemców i tylko jeden Włoch. Ot… taka polityka ich narodowej federacji. W Rosji, ja tak przynajmniej uważam, prawidłowo uczyniły władze siatkarskiej federacji, że wprowadziły limit dwóch obcokrajowców w drużynie. Przy takim obostrzeniu zwiększa się liczba rodzimych zawodników biorących udział w grze. To jest podstawa na której opieram swoje pryncypia budowania personaliów zespołu…

Przede wszystkim powinniśmy mieć własne zaplecze – własną „fabrykę zawodników”. To podstawa stabilnej sytuacji w klubie. W moim rozumieniu, najważniejszą sprawą w pracy klubu i działalności prowadzonych w nim drużyn, jest stabilność i powtarzalność wyników na dobrym poziomie. Pojedyńczy sukces może odnieść każdy. Ale utrzymanie sie na szczycie przez lata, powtarzanie dobrego wyniku sportowego, wymaga złożonego, metodycznego działania. Dlatego też podstawowym gwarantem odniesienia i powtarzania sukcesu, jest stworzenie pewnej „piramidy sukcesu”, której elementami są podstawowe działania organizacyjne w celu zapewnienia odpowiedniej kadry, a potem warunków do właściwego treningu i wreszcie dobrych rezerw. W Ufie chcemy i musimy koncentrować się na krajowych zawodnikach, bo obcokrajowców może grać tylko dwóch.

źródło: inf. własna, news.sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved