Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zawodnicy i trenerzy o meczu z Brazylią

Zawodnicy i trenerzy o meczu z Brazylią

fot. archiwum

Na pomeczowej konferencji obydwaj trenerzy podkreślali, że początek tego meczu był bardzo nerwowy. - Brazylia grała nieco lepiej od nas i zasłużenie wygrała - podkreślił Daniel Castellani.

Po meczu Brazylia – Polska powiedzieli:

Michał Bąkiewicz (kapitan reprezentacji Polski): – Obydwie drużyny są bardzo młode i popełniły trochę błędów. Brazylia nadal posiada dobry zespół, mimo że młody. Nie jesteśmy zadowoleni, bo przegraliśmy mecz, ale jesteśmy częściowo usatysfakcjonowani, bo byliśmy w stanie wygrać przynajmniej jednego seta.

Murilo Endres (kapitan reprezentacji Brazylii): – Pierwszy set był bardzo nerwowy. Później udało nam się wejść w grę. Popełniliśmy sporo błędów w zagrywce i bloku. Presja towarzysząca naszemu debiutowi przysporzyła nam problemów. Mamy dużo do poprawienia ale dobrze, że udało nam się wygrać ten mecz.Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): – W meczu obydwie drużyny popełniły wiele błędów. To nie była dobra gra. Brazylia zagrała nieco lepiej i zasłużenie wygrała. W następnym meczu musimy zagrać spokojnie.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): – Początek spotkania był nerwowy dla obydwu zespołów. Popełniliśmy wiele błędów i natykaliśmy się na polski blok o wiele więcej razy, niż było to potrzebne. Presja ciążąca na tej drużynie jest naturalna i ten wynik pomoże nieco ją zredukować. Mieliśmy momenty dobrej gry, pokazaliśmy nasze dobre strony, ale inne elementy nadal trzeba polepszyć.

Grzegorz Łomacz (rozgrywający reprezentacji Polski): – Szkoda, że się nie udało, bo w pierwszym secie gra nam wychodziła bardzo fajnie. Później stanęliśmy na początku tego trzeciego seta i to chyba było decydujące w tym spotkaniu. Ale z pewnością był to dla mnie bardzo fajny debiut z Brazylią w tych prestiżowych rozgrywkach. Atmosfera na trybunach była wspaniała. Podobnie jak w Polsce wszyscy ludzie są bardzo spontaniczni, bawią się, z tą różnicą, że byli za Brazylią, nie za nami. Z przyjęciem chyba nie było źle, ogólnie jakoś sobie radziłem z rozegraniem. Jutro musimy zagrać cały mecz tak jak pierwszego seta dziś. Musimy obejrzeć mecz na video, przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Na pewno taką Brazylię można ograć.

Marcin Możdżonek (środkowy reprezentacji Polski): – Można było się tu dziś pokusić o tie-break. Pierwszy set był bardzo dobry w naszym wykonaniu, graliśmy z wielką radością i przyjemnością. W drugim kontuzja Bartka Kurka trochę podcięła nam skrzydła i trochę opadliśmy z takiej werwy. No i skończyło się tak, jak się skończyło. Na pewno z nimi da się grać. My graliśmy dziś słabo, ale oni również nienajlepiej. Jeśli jutro wyeliminujemy błędy w przyjęciu i bloku, to można nawet z nimi wygrać. To był w zasadzie pierwszy nasz taki ważniejszy mecz w tym składzie. Te poprzednie spotkania były jednak tylko sparingami, teraz już graliśmy o coś i wiemy, jak to wygląda. Dzięki takim meczom nabieramy doświadczenia.

źródło: FIVB, inf. własna, Polsat Sport

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved