Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Volley Masters: Polki wygrały z Japonkami w trzech setach

Volley Masters: Polki wygrały z Japonkami w trzech setach

fot. archiwum

Bardzo dobrze dzisiaj zaprezentowały sie podopieczne Jerzego Matlaka w meczu kwalifikacyjnym o miejsca 5-8 w turnieju Montreux Volley Masters. Polki pokonały 3:0 drużynę Japonii.

Dzięki odniesionemu zwycięstwu, jutro polska reprezentacja zagra o 5. miejsce w turnieju w Montreux. Rywalkami Polek będzie reprezentacja Niemiec. Japonki pożegnały się już z turniejem mając na koncie cztery porażki i ani jednego wygranego seta.

Polki słabo rozpoczęły sobotni mecz i jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Jerzy Matlak został zmuszony poprosić o czas (1:4). Jednak nasze zawodniczki z akcji na akcję, z piłki na piłkę grały coraz pewniej. W przeciwieństwie do piątkowego meczu z Brazylią tym razem atak miał się całkiem dobrze, ale mankamentem okazał się blok. Japonki obijały go jak chciały i chociaż ich przewaga stopniowo malała to utrzymywały bezpieczne prowadzenie (6:8, 11:14). Całe szczęście nasze dziewczyny nie chciały zakończyć udziału w tym turnieju i zmobilizowały się na następnych akcjach. Szybko odrobiły straty, a na kolejnej przerwie technicznej prowadziły nawet jednym oczkiem. W końcówce seta doskonale na zagrywce spisała się Izabela Bełcik, co znacząco utrudniło rywalkom skonstruowanie ataku. Ostatecznie po kilku autowych atakach Japonii, Polska wychodzi na prowadzenie, a seta kończy Joanna Kaczor.

Druga partia rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od prowadzenia rywalek. Japonki grały konsekwentnie taktycznie, utrzymując bezpieczną przewagę, aż do stanu 10:13. Wówczas polski trener poprosił o przerwę, po której nasze zawodniczki doprowadziły do remisu, najpierw po trzynaście, później po szesnaście. Taki stan rzeczy nie spodobał się japońskiemu szkoleniowcowi. Wziął czas, dokonał zmiany i zawodniczki z kraju kwitnącej wiśni odskoczyły Polkom na 17:21. Sytuacja na boisku zmieniała się diametralnie. Złotka znów wzięły się za odrabianie strat. Tym razem skuteczniej. Przycisnęły rywalki i w końcówce zmusiły Maiko Kano do popełnienia błędu na zagrywce (24:23), a Saori Kimurę do autowego ataku. Biało-czerwone zwyciężyły 25:23 i do pełni szczęścia potrzebowały już tylko jednego seta.W trzeciej odsłonie Polki dyktowały tempo gry niemal od początku. Począwszy od stanu po dziesięć stopniowo budowały przewagę nad rywalkami. Japonki wyglądały jakby nieco opadły z sił. Dwa poprzednie, przegrane przez własne błędy sety, musiały znacząco osłabić morale zespołu, który walczył już tylko iluzorycznie. Na drugiej przerwie technicznej nasze dziewczyny prowadziły 16:13 i z podniesionymi głowami pewnie kroczyły do zwycięstwa. W końcówce zrobiło się trochę ciepło, kiedy rywalki zbliżyły się na dwa oczka (22:20), ale znakomicie grające dzisiaj w ataku Polki nie dały szans Japonkom. Polska wygrała 25:21, po udanym ataku Agnieszki Bednarek i w całym meczu 3:0.

autor: Przemysław Jastrzębski – SportoweFakty.pl

 

Polska – Japonia 3:0
(25:22, 25:23, 25:21)

 

Polska: Bełcik (1), Bednarek (7), Barańska (12), Pykosz (2), Jagieło (12), Kaczor (8) Zenik (libero) oraz Gajgał (4), Świeniewicz (1), Sadurek-Mikołajczyk (1) i Sawicka

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved