Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Wenezuela lepsza od Finlandii

LŚ, gr. D: Wenezuela lepsza od Finlandii

Liga Światowa

W pierwszym rozegranym dziś meczu "polskiej" grupy Ligi Światowej, zespół Wenezueli wygrał w trzech setach z Finlandią. Luis Diaz grał najskuteczniej dla gospodarzy - zdobył 16 punktów.

Spotkanie w Caracas przebiegało według pewnego schematu. W każdym secie Finowie rozpoczynali grę spokojnie, prowadząc z gospodarzami, jednak w końcówkach podopieczni trenera Gutierreza włączali piąty bieg i pozostawiali rywali w tyle. Najbardziej zaciętą walkę widzowie w hali Poliedro oglądali w pierwszej odsłonie. Końcówka rozegrana na przewagi mogła się podobać kibicom, tym bardziej, że to Wenezuela wyszła z niej zwycięsko. Decydujące były zagrywki Luisa Diaza, który nie dał szans fińskim przyjmującym, a utrudnione przyjęcie po fińskiej stronie skutkowało dużą skutecznością wenezuelskiego bloku (27:25).

Drugą partię goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. Grali bardzo dobrze w obronie, jednak ponownie tylko do pewnego momentu. Po drugiej przerwie technicznej Wenezuelczycy przypomnieli sobie, o co chodzi w siatkówce. Do walki gospodarzy poprowadzili Ivan Marquez i Luis Diaz, którzy byli nie do zatrzymania dla zawodników trenera Berruto i przechylili szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny (25:21).

Trzeci i jak się okazało, ostatni set, był bliźniaczo podobny do dwóch wcześniejszych. Finowie rozpoczęli zmobilizowani, udało im się ustawić kilka skutecznych bloków i wydawało się, że obejrzymy więcej niż trzy sety. Jednak goście szybko stracili zapał, a Wenezuelczycy postanowili nie marnować szansy na wysokie zwycięstwo. Wśród gospodarzy znowu prym wiedli Marquez i Diaz, którzy byli najlepiej punktującymi zawodnikami w swojej drużynie (odpowiednio 14 i 16 punktów). W końcówce Finowie złapali wiatr w żagle, jednak Marquez nie pozostawił żadnych wątpliwości. Po jego skutecznych atakach Wenezuela miała piłkę meczową, którą ten sam zawodnik wykorzystał już w pierwszym uderzeniu (25:22).

Wenezuela – Finlandia 3:0
(27:25, 25:21, 25:22)

Wenezuela: Rojas (7), Valera (2), Diaz (16), Marquez (14), Ereu (7), Cedeno (6), Silva (libero) oraz Luna, Ramos i Blanco

Finlandia: Markkula (3), Hietanen (5), Tuominen (8), Oivanen Mikko (15), Shumov (1), Oivanen Matti (9), Hyvärinen (libero) oraz Mäntylä, Ojansivu i Lehtonen (2)