Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Kubańczycy i Rosjanie dobrze zaczęli

LŚ, gr. C: Kubańczycy i Rosjanie dobrze zaczęli

Liga Światowa

Siatkarze Kuby pokonali w pierwszym spotkaniu grupy C Ligi Światowej ekipę Bułgarii 3:1. W nocy naszego czasu Japończycy na własnym parkiecie musieli uznać wyższość reprezentacji Rosji, która zainaugurowała Ligę Światową bez straty seta.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli Bułgarzy, ale gospodarze szybko się przebudzili, najpierw doprowadzili do remisu 11:11, a następnie wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Jednak okazało się, że przyjezdni zdołali odrobić straty i po zaciętej końcówce wygrać premierową odsłonę 26:24. Porażka podziałała na Kubańczyków jak przysłowiowa płachta na byka. Widać było, iż zależy im bardzo na pokonaniu rywali.

Druga partia była ponownie bardzo zacięta. Jednak tym razem po walce na przewagi lepsi okazali się gospodarze i całe spotkanie zaczęło się niejako od początku.

Trzeci set to wyraźna dominacja siatkarzy z Ameryki Południowej. W czwartym, jak się później okazało, ostatnim secie Bułgarzy próbowali wrócić do gry, ale ostatecznie gospodarze zwyciężyli do 22. Głównym ich atutem była silna zagrywka z którą nie potrafił sobie poradzić Kazinskyi spółka. Siatkarze z Ameryki Południowej zaserwowali aż 11 asów w całym spotkaniu. Wygrana 3:1 pozwoliła im zainkasować cenne trzy oczka.

Kuba – Bułgaria 3:1
(24:26, 29:27, 25:18, 25:22)

Kuba: Leon (18), Leal Hidalgo (19), Camejo (8), Cepeda (18), Simón (14), Díaz, Gutierrez (libero) oraz Estrada, Dalmau i Dominico

Bułgaria: Cwetanow (7), Żekow, Gajdarski (2), Kazijski (16), Nikołow (23), Aleksiew (7), Salparow (libero) oraz Iwanow (2), Ananiew (4), Bogdanow (2), Penew i Sokołow

Mecz Japonia – Rosja nie był już tak wyrównany. Wicemistrzowie Europy uporali się z Azjatami w trzech setach. Tylko w pierwszych dwóch odsłonach siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zdołali nawiązać w miarę wyrównaną walkę z Rosjanami, lecz nie udało im się zwyciężyć w ani jednej partii. Trzeci set to już wyraźna dominacja podopiecznych trenera Baniolego.

Japonia – Rosja 0:3
(22:25, 23:25, 16:25)

Japonia: Usami (1), Kitajima (1), Matsumoto (8), Yamamura (2), Shimizu (18), Fukuzawa (13), Tanabe (libero) oraz Abe, Maeda, Tomimatsu, Yoneyama oraz Furuta

Rosja: Melnik (7), Połtawski (16), Grankin (4), Kazakow (7), Bierieżko (12), Wołkow (9), Wierbow (libero) oraz Siwożelez (3), Czeremisin (2), Samsonyszew (1), Kalinin i Astaszenkow (2)