Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Włosi pobici przez Chińczyków

LŚ, gr. A: Włosi pobici przez Chińczyków

Chiny

Udał się siatkarzom Chin rewanż za porażkę z Włochami w pierwszym meczu. W sobotę po zaciętym spotkaniu to Chińczycy wygrali 3:0, sprawiając sporą niespodziankę.

Niezwykle zmotywowani goście zaczęli spotkanie dobrze, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej. Włosi bardzo powoli „wchodzili” w mecz. Nie dawali sobie rady z blokiem przeciwnika, co zaowocowało prowadzeniem Chińczyków także na drugiej przerwie technicznej. Anastasi próbował zmian w składzie, wpuszczając na parkiet Mateja Cernica, ale błędy w przyjęciu spowodowały, że przewaga gości nadal się utrzymywała. Przy stanie 18:22 włoski szkoleniowiec wpuścił na parkiet Dragana Travicę i Michała Lasko, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu, gdyż jego podopieczni przegrali tę partię do 21.

Drugą odsłonę meczu Włosi rozpoczęli od pierwszego w tym spotkaniu prowadzenia (8:6). Chińczycy jednak byli bardzo zmotywowani do wzięcia rewanżu za wczorajszą porażkę. Było widać poprawę w jakości ich przyjęcia i w obronie. Mimo to popełnili parę błędów, które spowodowały, że przewaga Włochów nadal się utrzymywała (16:13, 19:15). Gospodarze jednak sami zaczęli wypuszczać z rąk okazję do wyrównania stanu meczu. Pojawiły się problemy z przyjęciem. Goście to skrzętnie wykorzystali i nadrobili straty, tracąc tylko jeden punkt do rywala. Savani popisał się w końcówce kilkoma skutecznymi atakami, ale błąd popełniony w decydującym momencie seta dał Chińczykom możliwość wygrania także i tej partii (25:23).

Początek trzeciego seta stał pod znakiem serii punktowych zagrywek w wykonaniu Sali, co zmusiło Zhou Jianana do wzięcia czasu. Zepsuty atak Cernica nie miał wpływu na wynik, bowiem gospodarze prowadzili 8:3. Skuteczna gra blokiem przyniosła Włochom osiem punktów przewagi. Uraz, którego doznał włoski libero Loris Manià i przez który musiał opuścić boisko, dał Chińczykom możliwość odrobienia strat. Za kontuzjowanego kolegę wszedł Andrea Bari i „Azzurri” nadal utrzymywali wysokie (siedmiopunktowe) prowadzenie. Ponownie jednak dały o sobie znać problemy z przyjęciem, tym razem Martino, który wszedł na boisko za Cernica, nie radził sobie w tym elemencie. Końcówka seta była bardzo zacięta, dopiero piąta piłka meczowa przyniosła Chińczykom zasłużone zwycięstwo (34:32).

Włochy – Chiny 0:3
(21:25, 23:25, 32:34)

Włochy: Gavotto (14), Martino (3), Sintini (1), Savani (15), Birarelli (3), Sala (12), Bari (libero) oraz Travica

Chiny: Bian Hongmin (12), Cui Jianjun (19), Jiao Shuai (2), Chen Ping (21), Yu Dawei (4), Shen Qiong (5), Ren Qi (libero)