Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr B: Szybkie zwycięstwo Turczynek

LE kobiet, gr B: Szybkie zwycięstwo Turczynek

Liga Europejska

Gospodynie wczorajszego spotkania - Francuzki - w trzech setach uległy reprezentantkom Turcji, które wygrały kolejno do 20, 21 i 23. Dzisiaj - w drugim meczu - "trójkolorowe" muszą powalczyć o wygraną, aby mieć pewność awansu do finału.

Francuzki bliskie są awansu do turnieju finałowego w Kayseri (Turcja), który odbędzie w lipcu. Po serii czterech wygranych na ich drodze stanęła reprezentacja Turcji, z którą trójkolorowe przegrały trzy mecze z rzędu (dwa w zeszły weekend w Turcji oraz jeden rozegrany we Francji).

Podopieczne ternera Fabrica Viala kolejną porażką z Turczynkami skomplikowały sobie sytuację i teraz nie mogą już sobie pozwolić na kolejną „wpadkę”. W meczu w Vichy nie wystąpiła Hélène Schleck, która zerwała wiązadła w lewym kolanie. Ciężar gry spoczywał w dużej mierze na Nassirze Camara. Nie w pełni sił była także libero, Marielle Bousquet, która rozegrała mecz ze stłuczoną łopatką i w najbliższym spotkaniu zastąpi ją debiutantka w kadrze, Sophie Peron. Na kontuzje bicepsu narzeka także Amandine Mauricette.

Problemy kadrowe mogą po części usprawiedliwiać Francuzki, jednak nie to według Pauline Soullard było głównym czynnikiem, który zadecydował o wygranej Turczynek: Turcja to silna drużyna, a my nie wykorzystałyśmy atutu, ajkim jest gra na własnym boisku. Grałyśmy pod presją. Wydaje mi się, że jest to kwestia psychiki. Co więcej nie jest łatwo wyjść z takiej sytuacji.

Trudno nie zgodzić się z Soullard. Turczynki pewnie zwyciężyły w dwóch pierwszych setach do 21 i 20. W kolejnej wydawało się, że górą będą Anna Rybaczewski i jej koleżanki, które prowadziły już 17:11 i 18:13. Wtedy jednak losy seta, i jak się później okazało meczu, odwróciły się. Francuski zaczęły popełniać proste błędy, co wykorzystały przyjezdne, zdobywając sześć punktów z rzędu i wychodząc na prowadzenie (19:18). Podopieczne ternera Viala nie podniosły się już po tym secie, a siatkarki z Turcji zwyciężyły 25:23 i w całym meczu 3:0.

Francja – Turcja 0:3
(12:25, 20:25, 23:25)

Składy drużyn:

Francja: Camara (12), Soullard (11), Rybaczewski (5), Faesch (3), Djilali (5), Orle (6), Ortschitt (libero) oraz Kloster (6) i Mauricette (2).

Turcja: Bal (6), Kirdar (5), Soroglu (7), Darnel (14), Kirdar (2), Tokatlioglu (16), Yeldan (libero) oraz Kayalar, Denkel (1), Hakyemez (2) i Aydemir.