Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr.A: Udany rewanż Hiszpanek

LE kobiet, gr.A: Udany rewanż Hiszpanek

Hiszpania

Siatkarki Hiszpanii pokonały drużynę Serbii 3:1 w pierwszym spotkaniu 4. kolejki rozgrywek Ligi Europejskiej. Tym samym podopiecznym trenera Guido Vermeulena udał się rewanż za poniesione w miniony weekend dwie porażki z Serbkami.

Hiszpanki wyszły na parkiet ogromnie zmotywowane chęcią rewanżu za dwie gładkie porażki sprzed tygodnia. Rozgrywająca Patricia Aranda posyłała szybkie piłki do Eleny García i Amaranty Fernández, co przynosiło ekipie z Półwyspu Iberyjskiego kolejne punkty.

Do połowy pierwszego seta gospodynie utrzymywały prowadzenie, ale wtedy do głosu doszły Serbki, które odrobiły straty zdobywając sześć punktów z rzędu. Rywalki wystawiły hiszpańskie przyjmujące na ciężką próbę, bombardując je precyzyjnymi zagrywkami i atakami, głównie w wykonaniu Mileny Rasic. Taka taktyka przyniosła owoce i w rezultacie siatkarki z Bałkanów wygrały pierwszą partię 25:23.

W drugim secie obraz gry zmienił się radykalnie i Hiszpanki znalazły receptę na ataki rywalek. Patricia Aranda uruchomiła w ataku Amarantę Fernández i przede wszystkim niesamowitą Elenę García, która wzięła na swoje barki ciężar gry i zdobyła w sumie w całym spotkaniu 27 punktów. Serbki próbowały jeszcze nadrobić straty, ale nie mogły nic poradzić na dobrze grające Hiszpanki. Gospodynie grały bardzo skutecznie w ataku i popełniły minimalną ilość błędów, co w rezultacie pozwoliło im wygrać cale spotkanie 3:1.

Hiszpania – Serbia 3:1
(23:25, 25:18, 25:23, 25:18)

Składy drużyn:

Hiszpania: García(27pkt.), D. Sánchez(9), Paraja(9), N. Sánchez(6), Fernández(18), Aranda(3), Ramírez(libero) oraz Lamas(0), Correa(2), El-Ammari(0)

Serbia: Krsmanovic(2), Majstorovic(10), Antonijevic(3), Vesovic(7), Rasic(12), Sevarika(5), Popovic(libero) oraz Veljkovic(9), Petrovic(4), Bursac(10), Pantovic(1)