Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. B: Wygrana podopiecznych Lozano

LE, gr. B: Wygrana podopiecznych Lozano

Niemcy
fot. archiwum

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Niemiec, aby pokonać czyniących stałe postępy siatkarzy Belgii. Jest to zarazem już drugi wygrany mecz ekipy argentyńskiego szkoleniowca Raula Lozano w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej.

Pierwsza partia od pierwszych akcji należała do Belgów, którzy prowadzeni przez znakomicie dysponowanych Van Walle i Tuerlinckxa, zwyciężyli 25:22. Drugi set należał już jednak do podopiecznych Raula Lozano, którzy dzięki znakomitej grze w bloku, zwyciężyli 15:18. Wiele emocji dostarczył trzeci set, który rozpoczął się od prowadzenia Belgów (10:7). Ponownie jednak Niemcy zaczęli grać skuteczniej w bloku, co szybko przełożyło się na wynik (11:12). Od tego momentu trwała wyrównana walka punkt za punkt. Ostatecznie o wyniku zadecydowały indywidualne błędy zawodników. Mniej popełnili ich Niemcy i to oni cieszyli się z wygranej w partii do 23. Belgowie nie poddawali się jednak, prowadząc przez całą partię. W końcówce serią znakomitych zagrywek popisał się Van Goethem, znacząco przyczyniając się do wygranej swojej drużyny. Tie-break należał jednak do Niemców, którzy za sprawą skutecznych ataków Westphala, Schwarza i Günthöra, wyszli na prowadzenie 5:1. Chwilę później jednak Belgowie odrobili straty (8:9). W końcówce ponownie to Niemcy zaczęli grać skutecznie blokiem, a „killerem” Belgów okazał się być Dirk Westphal.

Niezwykle zadowolony z postawy swoich zawodników był Raul Lozano. Szczególnie chwalił grę w bloku. Niemieccy zawodnicy zdobyli w ten sposób aż 15 punktów, przy zaledwie 7 blokach Belgów. – Muszę pogratulować tej drużynie zwycięstwa, bo osiągnęli je dzięki znakomitej grze w bloku oraz, co do tej pory nie było mocną stroną reprezentacji Niemiec, dobrej współpracy między blokiem a obroną – wyjaśnił Argentyńczyk.

 Belgia – Niemcy 2:3
(25:22, 18:25, 23:25, 25:22, 12:15)

Składy zespołów:

Belgia: Van Goethem (23), Van Walle (9), Van Decraen (8), Verhanneman (10), Kruyner (1), Van De Voorde, Derkoningen (libero) oraz Sophie (1), Claes (4), Verhelst (3), Verhees (1), Tuerlinckx (14).

Niemcy: Grozer (10), Schwarz (16), Günthör (13), Steuerwald (1), Böhme (8), Westphal (19), Tille (libero) oraz Rieke, Fischer (4), Pompe (5)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved