Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Daniel Pliński: Znam siebie, będę chciał jak najwięcej wygrać

Daniel Pliński: Znam siebie, będę chciał jak najwięcej wygrać

fot. archiwum

Do Krakowa Daniel Pliński - gość specjalny II Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Polski oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Polski w siatkówce halowej - przyjechał razem z żoną Martą i córką Julią...

W piątek przemierzyli pociągiem kilkaset kilometrów znad morza, znany i popularny zawodnik pochodzi z Pucka. W sobotę Daniel Pliński w parze z bratem Wojciechem wystartował w turnieju głównym – z „dziką kartą”, przyznaną na wniosek organizatorów: Gminy Miejskiej Kraków, Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i KS Wanda przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

Jak dużo czasu upłynęło od Pana ostatniego oficjalnego występu w siatkówce plażowej?

Ponad trzy lata. Do Krakowa przyjechałem z rodziną, żeby dobrze się pobawić. Byłoby jednak fajnie, gdyby przy okazji udało się coś wygrać, ale już w pierwszym meczu będą spore problemy, bo trafiamy na grającego we Francji Kubę Łomacza i Emila Siewiorka.Rywale przyjęli Pana bardzo serdecznie. Widać, że w środowisku siatkarskim cieszy się Pan dużą sympatią, z ogromnym zainteresowaniem czekają na Pana występy kibice. Jakie są Pana pierwsze wrażenia?

Kopę lat grałem na piachu (w latach 2002-04 Daniel Pliński był trzy razy z rzędu Mistrzem Polski – przyp. red), poznałem sporo osób. Cieszę się, że mogę się z nimi znów zobaczyć. Pojawiło się także wielu młodych zawodników z dużymi możliwościami, którzy dobrze grają w siatkówkę plażową. Bardzo podoba mi się miejsce, gdzie odbywa się turniej, widać profesjonalne podejście do zawodów i w tym kierunku trzeba iść.

Marcin Nowak – postać doskonale znana z największych aren, imprez najwyższej rangi w siatkówce halowej – musi walczyć w eliminacjach…

Ja mam to szczęście, że dostałem od organizatorów „dziką kartę” do turnieju głównego. W eliminacjach – z uwagi na dużą liczbę startujących – trzeba długo czekać na swoją szansę, Marcin zagra dopiero pod koniec dnia, to nie jest wygodne, ale wszyscy grający o awans mają takie same warunki i trzeba to zaakceptować. To na pewno trudna sytuacja, zwłaszcza gdy jest zimno.

Wspomniał Pan o mocnej konkurencji, przyjechali do Krakowa wszyscy najlepsi, jedynie kontuzja uniemożliwiła udział Grzegorzowi Fijałkowi, który przed rokiem w duecie z Mariuszem Prudlem byli tutaj najlepsi. Zapowiada więc ostra walka o zwycięstwo.

Spodziewałem się, że nie będzie łatwo. Liczę się z dużą presją, ale najważniejsza, jak już wspomniałem, jest dobra zabawa. Znam jednak swój charakter. Jeśli wyjdę już na boisko to wiem, że nie będę mówił sympatycznie, tylko za wszelką cenę postaram się wygrać jak najwięcej spotkań.

Ma Pan u boku brata Wojciecha, który w tym sezonie we Wrześni zdobył punkty do rankingu PZPS.

Wojtek jest w wysokiej formie. Teraz wszystko zależy ode mnie. Jeśli nie będę za dużo odstawał od niego umiejętnościami to uważam, że jesteśmy w stanie wygrać jakiś mecz aczkolwiek ten pierwszy zapowiada się naprawdę na bardzo ciężki.

Doping żony i córki chyba doda Panu skrzydeł?

To są nasze krótkie wakacje, po raz pierwszy w trójkę wyjechaliśmy z Pucka. Moje dziewczyny są bardzo zadowolone, że mogliśmy razem przyjechać do Krakowa.

* Z Danielem Plińskim rozmawiał Jerzy Sasorski

źródło: zis.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved