Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy debiut siatkarek Trefla Gdynia

Plażowy debiut siatkarek Trefla Gdynia

fot. archiwum

Lato to nie tylko czas urlopów i negocjacji kontraktowych w klubach. Anna Sołodkowicz i Dorota Wrzochol do nowego sezonu przygotowują się również grając w siatkówkę plażową.

Reprezentująca gdyńskiego Trefla para zadebiutowała w zeszłym tygodniu w Chrzanowie podczas zawodów z cyklu Grand Prix w siatkówce plażowej. Dla Ani ten występ był absolutnym debiutem w seniorskich rozgrywkach plażówki. Z kolei jej partnerka to trzykrotna wicemistrzyni Polski i jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kraju.

 

W swoim premierowym turnieju para została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. W pierwszym spotkaniu gdynianki rozprawiły się z młodą parą reprezentacji Polski – Soja/Bekier. Drugie i trzecie spotkanie zawodniczki Trefla przegrały, ale wyrównaną walkę z Magdaleną Michoń-Szczytowicz i Kingą Kołosińską oraz urwanie seta Aleksandrze Filip i Anecie Gancarczyk można uznać za niezły wynik w debiucie. 

Dopiero niedawno rozpoczęliśmy przygotowania, ale w Chrzanowie dziewczyny pokazały, że długimi fragmentami potrafią grać z zawodniczkami trenującymi cały rok na piasku – powiedział Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla, opiekujący się „plażowiczkami” – Chcemy spokojnie przygotować się na najważniejsze turnieje.

 

Chrzanowski turniej wygrała czeska para Nakladova/Hermanova, która w finale wygrała z Katarzyną Urban i Joanną Wiatr. Trzecie miejsce zajęły Michoń-Szczytowicz i Kołosińska.

 

W piątek w Częstochowie rozpoczyna się kolejny turniej z cyklu Grand Prix. Wystartuje tam również para Sołodkowicz/Wrzochol.

 

Jeśli dziewczyny będą cieszyć się grą i zagrają bez stresu, mogą osiągnąć pod Jasną Górą niezły wynik – zapowiada Murczkiewicz W tej chwili najważniejsze są dla nas punkty, by móc być rozstawionym przed kolejnym turniejem.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved