Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcel Gromadowski: Udowodnię, że jestem przydatny

Marcel Gromadowski: Udowodnię, że jestem przydatny

fot. archiwum

- Bardzo się cieszę, że w tym roku udało mi się dostać do grupy, która bierze udział w Lidze Światowej. Postaram się pokazać, że to zaufanie jakim obdarzył mnie trener nie jest przypadkowe - mówi Marcel Gromadowski.

Po raz pierwszy powołanie na Ligę Światową otrzymał atakujący Paris Volley Marcel Gromadowski. – Bardzo się cieszę, że w tym roku udało mi się dostać do grupy, która bierze udział w Lidze Światowej. Postaram się pokazać, że to zaufanie jakim obdarzył mnie trener nie jest przypadkowe. Będę chciał udowodnić, że przydam się w tym zespole – mówi siatkarz. Zgrupowanie kadry rozpoczęło się 11 maja. Od tamtej pory zawodnicy rozegrali trzy sparingowe spotkania. Dwa pierwsze miały miejsce dwa tygodnie temu we Włoszech, a ostatni podczas Alei Gwiazd w Miliczu. – Po zakończonych rozgrywkach w Polsce reprezentanci mieli tydzień przerwy. Ja odpoczywałem trochę dłużej, bo rozgrywki we Włoszech zakończyłem szybciej. Na zgranie się mieliśmy trochę mało czasu – trzy tygodnie – uważa Gromadowski. – Po prostu inaczej nie dało się tego zaplanować. W tym czasie rozegraliśmy trzy mecze sparingowe, dwa zakończone na naszą korzyść, resztę czasu nasz szkoleniowiec przeznaczył na zwykły trening we własnym gronie na hali. Mimo wszystko uważam, że jesteśmy już dobrze przygotowani by rozpocząć tę rywalizację w Lidze Światowej.

 

Marcel Gromadowski dwa poprzednie sezony spędził we Włoszech i miał już przyjemność zetknięcia się z tak zwanym włoskim stylem pracy. – Każdy trener ma indywidualny sposób prowadzenia treningu, ale główne akcenty i metodyka, jaką próbuje nam przekazać Daniel Castellani jest podobna do tej, którą miałem okazję już poznać. W kontaktach z nowym szkoleniowcem pomaga mi znajomość języka włoskiego. Dzięki temu rozumiem co mówi do nas trener, bez pomocy osób trzecich oraz mi łatwiej jest przekazywać swoje uwagi – twierdzi. 

Pierwsze spotkania nasza reprezentacja rozegra z Brazylią, bezsprzecznym faworytem tej imprezy. – Oni zawsze traktowani są jako faworyci, nie ważne w jakim składzie grają. Podobnie jak nasza reprezentacja, ich skład jest również zmieniony, ale to jest Brazylia. Historia nieraz już pokazała, że oni są zawsze groźni. My musimy stawić im czoła i na pewno będziemy walczyć – zapowiada atakujący reprezentacji Polski.

 

autor: Dominika Kwiek – plusliga.pl

Więcej w serwsie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved