Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Volley Masters: Wyniki trzeciego dnia turnieju

Volley Masters: Wyniki trzeciego dnia turnieju

x - [stare] Montreux Volley Masters 2009

Trzeci dzień rywalizacji siatkarek w szwajcarskim Montreux rozpoczął się od udanego spotkania Polek z Niemkami. W drugim pojedynku spotkały się Włoszki z Holenderkami, których mecz w grupie B zakończył się tie-breakiem. Dzień zamykała rywalizacja Brazylijek z Chinkami w grupie A.

Trzeci dzień turnieju siatkarek w szwajcarskiej miejscowości Montreux dostarczył kibicom wielu emocji. Mimo dwóch wyników 3:0 fani siatkówki nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Pojedynek Włoszek z Holenderkami był najciekawiej zapowiadającym się meczem tego dnia. I słusznie. Dramaturgii w nim nie zabrakło, podobnie jak nagłych zwrotów akcji i kapitalnych zagrań z obu stron. Pierwszy set wygrały Włoszki 25:21, jednak już w drugiej partii od początku do końca dominowały ich rywalki wygrywając drugą partię 25:19. W trzeciej odsłonie „pomarańczowe” kontynuowały bardzo dobrą grę i zwyciężyły 25:18. Gdy wydawało się, że Włoszkom ciężko będzie się pozbierać, podopieczne Marco Bracciego zagrały bardzo dobrze w czwartym secie i wygrały go 25:23 doprowadzając do rozgrywki tie-breakowej. Tutaj siatkarki z Włoch bardzo dobrze zaczęły i kontrolowały przebieg tej odsłony wygrywając ostatecznie 15:11. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu – 18 – zdobyła Ilaria Garzaro. W drużynie holenderskiej najskuteczniejsza była Francien Huurman – zdobywczyni 20 punktów. Sytuacja w grupie jest bardzo skomplikowana i wszystko rozstrzygnie się w ostatnim dniu rozgrywek grupowych

Włochy – Holandia 3:2
(25:21, 19:25, 18:25, 25:23, 15:11)

Włochy: Rondon Giulia, Marcon Francesca, Ortolani Serena (kapitan), Arrighetti Valentina, Garzaro Ilaria, Barcellini Cristina, Merlo Enrica (libero) oraz Quaranta Annamaria, Pincerato Giulia, Crisanti Lucia

Holandia: Staelens Kim, Huurman Francien, Staelens Chaine, de Kruijf Robin, Grothues Maret, Flier Manon (kapitan), van Tienen Janneke (libero) oraz Wensink Caroline, Schoot Myrthe

W trzecim spotkaniu Brazylijki grały z Chinkami. Te mecze zawsze elektryzują kibiców na wszystkich imprezach. Tym razem pojedynek tych drużyn nie przysporzył zbyt wielu emocji. Mistrzynie olimpijskie wygrały z Azjatkami w dość gładkich trzech setach – 25:22, 25:19, 25:21. Najwięcej punktów dla Brazylii – 16 – zdobyła Caroline Gattaz. Wśród Chinek najskuteczniejszą zawodniczką była Ming Xue – zdobywczyni 11 punktów. Już tylko cud może sprawić, żeby Brazylijki nie wyszły z grupy, natomiast Chinki muszą czekać na wynik meczu Brazylii z Polską.

Brazylia – Chiny 3:0
(25:22, 25:19, 25:21)

Brazylia: Claudino Fabiana, Takagui Ana Tiemi, Steinbrecher Marianne, Gattaz Caroline, Pereira Natalia, Castro Sheilla, de Oliveira Fabiana (libero) oraz Gonzaga Welissa, Lins Danielle (kapitan), Silva Joyce

Chiny: Li Juan, Xue Ming, Ma Yunwen, Chu Jinling, Wang Yimei, Wei Qiuyue (kapitan), Zhang Xian (libero) oraz Yin Na, Hui Ruoqi, Zhao Yanni, Shen Jingsi, Xu Yunli