Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejni nowi siatkarze w Treflu

Kolejni nowi siatkarze w Treflu

fot. archiwum

25-letni Bartosz Węgrzyn z Avii Świdnik i o cztery lata młodszy reprezentant Australii John Dekker to nowi siatkarze gdańskiej drużyny, która po spadku na zaplecze PlusLigi została całkowicie przemeblowana.

Ze starego składu zostało zaledwie dwóch zawodników: Waldemar Świrydowicz i Dawid Suski. Na miejsce tych, co odeszli, sprowadzeni zostali nowi: Maciej Gorzkiewicz i Zbigniew Żurek z Avii, Michał Żuk z AZS PWSZ Nysa, Andrzej Skórski z AZS Politechnika Warszawa oraz Waldemar Kaczmarek z Delekty Bydgoszcz.

Teraz lista zakupów została powiększona o kolejne dwa nazwiska. Bartosz Węgrzyn powiększył w Gdańsku kolonię byłych zawodników Avii. – To wysoki, mierzący 205 centymetrów środkowy – mówi trener Trefla Jerzy Strumiło. Węgrzyn przygodę z siatkówką rozpoczynał w BBTS Bielsko Biała, z którym awansował i spadł z ekstraklasy. Ma też za sobą powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Pierwszym zagranicznym siatkarzem w nowym Treflu został John Dekker. 21-letni Australijczyk ma już za sobą grę w dorosłej reprezentacji swojego kraju, debiutował w niej w sierpniu 2005 r. – To duży talent, inwestycja na przyszłość – mówi Strumiło. – To zawodnik o tych samych możliwościach, co występujący w Jastrzębskim Węglu jego rodak Igor Yudin. Jest bardzo dobry technicznie, ale jeszcze słaby fizycznie. Trzeba będzie z nim dużo pracować – dodaje. Dekker zna już realia polskiej I ligi, ostatnio występował bowiem w Victorii Wałbrzych i zbierał pochlebne recenzje. Mimo że jest wysoki (206 cm) gra na pozycji przyjmującego. Obecnie Dekker przebywa z reprezentacją Australii – jeździ z nią po Europie i przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata, który w dniach 14-16 sierpnia odbędzie się Chinach.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved