Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Śliwa nową libero Trefla Gdynia

Izabela Śliwa nową libero Trefla Gdynia

fot. archiwum

Do drużyny Trefla Gdynia dołączyła już szósta nowa zawodniczka. Umowę z zespołem podpisała libero reprezentacji Polski juniorek, Izabela Śliwa, która będzie najmłodszą spośród nowych siatkarek Trefla.

Śliwa nigdy nie grała w PlusLidze Kobiet, ale z powodzeniem występowała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w barwach krakowskiej Wisły. W przeszłości zdobywała z tym klubem medale młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Iza jest również reprezentantką Polski juniorek. Obecnie przebywa w Cetniewie na zgrupowaniu kadry (razem z Tamarą Kaliszuk, kolejną nową zawodniczką Trefla). Prowadzona przez Zbigniewa Krzyżanowskiego drużyna przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane w Meksyku.

Cieszymy się z pozyskania młodej i wielce utalentowanej zawodniczki, która w dodatku będzie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej – komplementował nowy nabytek Trefla Edward Pawlun, szkoleniowiec drużyny.Jeśli siatkarskie umiejętności można odziedziczyć w genach, można być pewnym, że nową siatkarkę gdyńskiego zespołu czeka wiele lat sukcesów. Jest ona bowiem córką Magdaleny Śliwy, wieloletniej rozgrywającej reprezentacji Polski, dwukrotnej Mistrzyni Europy.

Wierzymy, że mimo młodego wieku Iza już wkrótce stanie się kluczową zawodniczką zespołu – powiedział Rafał Murczkiewicz, drugi trener Trefla.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved