Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Chcę na dłużej zagościć w kadrze

Fabian Drzyzga: Chcę na dłużej zagościć w kadrze

fot. archiwum

Za Fabianem Drzyzgą pierwszy sezon w PlusLidze. Od razu został również powołany do kadry reprezentacji Polski. W wywiadzie zawodnik opowiada o minionym sezonie, klubie AZS Częstochowa i narodowej drużynie.

Jak ocenisz postawę zespołu w minionym sezonie, a jak swoją?

Fabian Drzyzga:Zacznę od klubu. Myślę, że był to sezon bardzo udany, aczkolwiek mieliśmy problem z ustabilizowaniem formy. Jednak czym dłużej sezon trwał, tym byliśmy pewniejsi siebie i nasza gra wyglądała lepiej. Dobrze współpracowała młodość z doświadczeniem. A co do mojej osoby… myślę, że powinna to ocenić inna osoba. Może trener Radosław Panas lub dyrektor sportowy Ryszard Bosek. Ja się cieszę, że grałem, tak na oko, połowę sezonu. Oczywiście chciałoby sie więcej, ale będę wałczył o to, żeby wywalczyć sobie miejsce w „6” w następnym sezonie.

Wielu kibiców zastanawia się, czy rola twojego taty w polskiej siatkówce pomogła Ci, czy wręcz przeciwnie. Do swojej pozycji doszedłeś wyłącznie dzięki ciężkiej pracy?Ludzie zawsze będą mówić swoje, choć nic nie wiedza… Niektórzy uważają, że wszystko mi tata załatwił itp., ale ten, kto mnie zna, grał i trenował ze mną wie, że ciężko pracuję na swoje nazwisko! Tata już na swoje zapracował, ja mam do tego daleka drogę!

Częstochowski klub opuścili kolejni zawodnicy – Bartman oraz Stelmach. Czy według Ciebie AZS w nadchodzącym sezonie będzie mógł zdziałać więcej, aniżeli w minionym?

Ciężko mi ocenić to, czy będziemy wyżej, czy niżej w tabeli, jak będziemy grać w europejskich pucharach… Nie wiem, jaki będzie cały skład naszego zespołu… Wiem natomiast jedno: będziemy dawać z siebie wszystko! A chłopakom życzę sukcesów w nowych klubach.

Przejdźmy do reprezentacji seniorów. Jak oceniasz warsztat Daniela Castellaniego?

To nie mi oceniać. Ja dziękuję, że trener mnie zauważył, że uważa, iż można na mnie stawiać i dużo poprawić, nauczyć… Cieszę się, że tu jestem i chcę, jak najwięcej stąd dla siebie i dla swojego rozwoju zgarnąć, że tak powiem.

Na koniec, proszę oceń szanse naszej kadry w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Myślę, że szanse są duże. Jesteśmy grupą młodych i bardzo zaangażowanych chłopaków, którzy chcą sie pokazać i na dłużej zagościć w kadrze. To będą nasze atuty! Może mamy troszkę mało ogrania, ale z tym sobie też poradzimy… Będziemy dobrze zorganizowaną ekipą!

*więcej w siatkowka24.pl

źródło: siatkowka24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved