Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni szukają wsparcia

Czarni szukają wsparcia

fot. archiwum

Sukces sportowy ma swoje dobre, ale i złe strony. Najlepszym tego przykładem jest Radomskie Centrum Siatkarskie Czarni. Bardzo dobra postawa klubu spowodowała, że działacze mocno nadwyrężyli tegoroczny budżet... Choć to dopiero połowa roku.

Piąte miejsce juniorów, tytuł wicemistrzowski kadetów przysporzył nam wiele splendoru. Na pewno znajdzie to swoje odzwierciedlenie, choćby w wynikach sportowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży – podkreślił Janusz Stańczuk, prezes Czarnych. Niestety, sukcesy niosły za sobą też wzrost kosztów. – To swego rodzaju paradoks, ale gdyby młodzież swój udział w rozgrywkach zakończyła np. na szczeblu Mazowsza, praktycznie od stycznia mielibyśmy >>spokojną głowę<< – zapewnia Stańczuk.

 

Działacze Czarnych na specjalnej konferencji z udziałem m.in. zarządu klubu, trenera Jacka Skroka i kapitana zespołu seniorów Krzysztofa Stańca podsumowali zakończony sezon. Przedstawili plan dotyczący rozbudowania szkolenia, nie kryli też swoich obaw co do… nowego sezonu. – Mamy problem z domknięciem budżetu – przyznał prezes. Janusz Stańczuk szacuje, w klubowej kasie na obecną chwilę brakuje ok. 170 000 złotych. I jest to kwota minimalna, dzięki której można byłoby bez problemu zgłosić do rozgrywek II ligi zespół seniorów. Oczywiście zarząd i trenerzy szukają wsparcia u sponsorów. Pozyskanie w dzisiejszych trudnych dla każdego czasach, dodatkowych pieniędzy nie jest jednak rzeczą łatwą. 

Sytuację uratować mogłaby dotacja z budżetu miasta. Zarząd zwrócił się nawet z prośbą o dofinansowanie statutowej działalności klubu. Na razie nie ma decyzji. – Tegoroczne środki zostały rozdysponowane. Nie znaczy to jednak, że klub pozostawiony zostanie sam sobie – podkreśla Mirosław Paluch. Kierownik referatu sportu i turystyki w wydziale kultury, turystyki i sportu Urzędu Miejskiego zwrócił przy tym uwagę. – Nie licząc stypendiów, pieniędzy na organizację mistrzostw Polski juniorów, czy pracę biura klubu, miasto w ostatnim sezonie wsparło działalność klubu kwotą ok. 250 000 zł.

 

To potężny zastrzyk finansowy – przyznał Janusz Stańczuk. Jego zdaniem nie zmienia to sytuacji stowarzyszenia. – 15 czerwca upływa termin zgłoszenia zespołów do nowego sezonu. Jeżeli nic się nie zmieni, nasz udział w rozgrywkach II ligi jest zagrożony – poinformował prezes Czarnych.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved