Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Volley Masters: Wyniki drugiego dnia turnieju

Volley Masters: Wyniki drugiego dnia turnieju

x - [stare] Montreux Volley Masters 2009

W drugim dniu turnieju w szwajcarskim Montreux reprezentacja Holandii pokonała Japonię 3:0, Chinki odniosły drugie zwycięstwo w turnieju triumfując nad Niemkami 3:2. Polki w dniu jutrzejszym zmierzą się z drużyną Niemiec.

Drugi dzień turnieju w szwajcarskiej miejscowości Montreux przysporzył wielu emocji. W przeciwieństwie do pierwszego dnia, dziś losy w każdym meczu ważyły się do ostatniej piłki.

Na pierwszy ogień poszły dziś reprezentacje Holandii i Japonii. Azjatki wyszły na ten mecz z nożem na gardle, ponieważ w razie porażki ich szanse na wyjście z grupy zmalałyby niemal do zera. Holenderki debiutowały w zawodach, gdyż w pierwszym dniu pauzowały. Japońskie siatkarki zagrały bardzo podobnie jak w swoim pierwszym meczu z Kubą. W każdej partii potrafiły nawiązać walkę z Holenderkami, ale zawsze w końcówkach czegoś im brakowało. W efekcie po dobrej grze po raz kolejny Japonki przegrały swoje spotkanie 0:3. W każdej odsłonie jednak wynik był na styku do końca, a Azjatki przegrywały sety dopiero w samych końcówkach. Najwięcej punktów – 20 – dla reprezentacji Holandii zdobyła Manon Flier. W drużynie Japonii najskuteczniejsza były Mizuho Ishida oraz Saori Kimura, które zdobyły po 10 punktów. Po tej porażce Japonki tracą szanse na wyjście z grupy, a ich pożegnalnym spotkaniem będzie mecz z Włoszkami.

W drugim pojedynku drugiego dnia turnieju stanęły naprzeciw siebie reprezentacje Chin oraz Niemiec. Dla obydwu zespołów było to już drugie spotkanie w zawodach. W pierwszym dniu Niemki przegrały z Brazylią 0:3, natomiast Chinki pewnie pokonały Polki także 3:0. Ku zdumieniu wielu kibiców ten mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami bardzo wysoko wygrały Azjatki 25:14. Jednak pogromczynie Polek bardzo pewnie poczuły się w takiej sytuacji i w drugiej partii nieoczekiwanie uległy Niemkom 23:25. Trzeci set to znów bardzo zażarta walka, z której obronną ręką wyszły Chinki i wygrały partię 25:23. Siatkarki niemieckie nie złożyły jednak broni i jeszcze raz potrafiły odrobić stratę seta, zwyciężając w czwartej odsłonie 25:22. Tie-break to jednak popis gry Azjatek, które wygrały ostatnią partię 15:7. Najskuteczniejszą zawodniczką w reprezentacji Chin była Yimei Wang, która zdobyła 16 punktów. Jeśli chodzi o Niemki, to tu aż 23 punkty uzyskała Margareta Kozuch. Po tym spotkaniu Chinki są już prawie pewne awansu do półfinału. Niemki muszą liczyć na zwycięstwo z Polską, ale też na korzystny układ wyników w dalszych spotkaniach tej grupy.

Na zakończenie dnia pozostał mecz najciekawiej się zapowiadający. Reprezentacja Włoch grała z Kubą. Siatkarki z Ameryki Środkowej miały przed tym meczem już jedno zwycięstwo na koncie. Dzień wcześniej pokonały bowiem Japonię 3:0. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły Kubanki. Zdominowały one pierwszy set i kontrolowały go od początku do końca, zwyciężając 25:19. W drugim secie bardzo wyrównana walka trwała niemal do końca. Dopiero w samej końcówce Włoszki wypracowały czteropunktową przewagę i wygrały drugą odsłonę 25:21. Trzecia partia to koncert gry siatkarek z Europy. Przebieg seta podobny jak pierwszej partii, z tym że zawodniczki zamieniły się rolami i Włoszki wygrały trzecią odsłonę 25:15. Na początku czwartego seta czteropunktową przewagę wypracowały sobie Kubanki. Włoszki zdołały jednak odrobić te straty i nawet wyjść na prowadzenie. Końcówka tej odsłony należała jednak do siatkarek z Kuby, które zdołały ją wygrać 25:23 i tym samym doprowadzić do rozgrywki tie-breakowej. Tutaj zawodniczki z Ameryki Środkowej dominowały od początku i do końca kontrolowały sytuację na parkiecie. Set piąty zakończył się zwycięstwem Kuby 3:2. Najwięcej punktów dla wygranej drużyny – 20 – zdobyła Nancy Carrillo. Jeśli chodzi o Włoszki, to najskuteczniejszą zawodniczką była Cristina Barcellini, zdobywczyni 17 punktów. Kubankom już tylko cud może odebrać wyjście z grupy. Przed Włoszkami jeszcze bardzo trudny mecz z Holandią oraz zawsze groźną Japonią.

Holandia – Japonia 3:0

(25:22, 25:23, 25:22)

Chiny – Niemcy 3:2

(25:14, 23:25, 25:23, 22:25, 15:7)

Włochy – Kuba 2:3

(19:25, 25:21, 25:15, 24:26, 12:15)