Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Volley Masters: Po pierwszym dniu turnieju

Volley Masters: Po pierwszym dniu turnieju

x - [stare] Montreux Volley Masters 2009

Żeńskie reprezentacje Chin, Kuby i Brazylii pewnie wygrały swoje spotkania w pierwszym dniu prestiżowego turnieju z serii Volley Masters, rozgrywanego w szwajcarskim Montreux. Wszystkie zwycięzcy zgodnie nie stracili ani jednego seta

Reprezentacje Chin, Kuby i Brazylii pewnie wygrały swoje spotkania w pierwszym dniu turnieju w Montreux. Wszystkie 3 ekipy zgodnie nie straciły ani jednego seta.

W pierwszym spotkaniu w zawodach Chinki grały z Polkami. Mecz nie dostarczył wielu emocji, a Polki istniały tylko w nielicznych fragmentach spotkania. W trzech partiach ugrały zaledwie 51 punktów przy 75 rywalek. Azjatki grały bardzo dobrze środkiem z czym zupełnie nie potrafiły poradzić sobie podopieczne Jerzego Matlaka. Najwięcej punktów – 15- w tym meczu zdobyła chińska środkowa – Ming Xue. Wśród Polek najskuteczniej zagrały Dorota Świeniewicz i Agnieszka Bednarek, które zdobyły po 8 punktów. Po tym spotkaniu Chinki wyrastają na jedne z faworytek turnieju.

Składy:

Chiny: Li, Xue, Ma, Chu, Wang, Wei, Zhang (libero) oraz Yin N., Hui i Yin M.
Polska
: Barańska, Bełcik, Bednarek, Świeniewicz, Pykosz, Kaczor, Zenik (libero) oraz Jagieło, Gajgał, Żebrowska, Sadurek i Woźniakowska

W drugim meczu reprezentacja Kuby grała z inną drużyną azjatycką – Japonią. Był to najciekawiej zapowiadający się pojedynek pierwszego dnia. Mimo zwycięstwa Kubanek 3:0 wynik nie odzwierciedla przebiegu pojedynku. Dwa sety siatkarki z Ameryki Środkowej wygrały na przewagi. Drugi set też był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 25:22. Siłą reprezentacji Kuby był bardzo wyrównany skład. Dość powiedzieć, że aż 5 zawodniczek zdobyło dwucyfrową liczbę punktów, co przy spotkaniu trzysetowym zdarza się niezwykle rzadko. Najskuteczniejszą siatkarką w tym spotkaniu była Kenia Carceres – zdobywczyni 16 punktów. W drużynie Japonii najwięcej punktów – 14 – wywalczyła Maiko Kano. Kubanki zrobiły duży krok do wyjścia z grupy, a Japonki stają przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż obydwóm zespołom pozostają mecze z Włochami i Holandią.

Kuba – Japonia 3:0
(28:26, 25:22, 27:25

Składy:
Kuba
: Santos, Carrillo de la Paz, Calderón Diaz, Carcaces, Silie, Franco, Arredondo (libero) oraz Salas i Sanchez
Japonia
: Kawai, Inoue, Ishikawa, Ishida, Kimura, Kano, Hamaguchi (libero) oraz Kurihara, Takeshita, Sano i Araki

Ostatni mecz turnieju to pojedynek mistrzyń olimpijskich – Brazylijek z reprezentacją Niemiec. Pojedynek bez historii. W żadnym z setów Niemkom nie udało się przekroczyć granicy 20 punktów. Najwięcej punktów dla Brazylii – 13 – zdobyły Fabiano Claudino oraz Natalia Pereira. Jeśli chodzi o Niemki to najskuteczniejszą zawodniczką była Anne Matthes – zdobywczyni 7 punktów. Brazylijki potwierdziły pozycję faworytek w tym turnieju, a Niemki oddalają się od wyjścia z grupy, gdyż przed nimi jeszcze mecze z bardzo dobrze dysponowaną reprezentacją Chin i nieobliczalną Polską.

Brazylia – Niemcy 3:0
(25:20, 25:19, 25:14)

Jutro drugi dzień turnieju. Rozpocznie on się spotkaniem Holandii z Japonią. Drugie w kolejności na parkiet wyjdą reprezentacje Chin i Niemiec. Dzień zakończą siatkarki Włoch i Kuby.