Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Volley Masters: Gładkie zwycięstwo Chinek

Volley Masters: Gładkie zwycięstwo Chinek

x - [stare] Montreux Volley Masters 2009

Nie o takim początku turnieju marzyły reprezentantki Polski. Przegrały one bowiem w szybkich trzech setach z Chinkami w spotkaniu inaugurującym rozgrywki w szwajcarskim Montreux.

Podopieczne trenera Jerzego Matlaka były słabsze w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Do tego popełniły mnóstwo błędów własnych, co nie pozwoliło nawiązać walki w jakimkolwiek z setów. W pierwszej partii gra była wyrównana tylko do pierwszej przerwy technicznej. Po udanych kontrach Chinek i autowym ataku Agnieszki Bednarek zrobiło się 13:9 dla ekipy azjatyckiej. Do drugiej przerwy technicznej utrzymała się czteropunktowa przewaga podopiecznych Bin Caia. Polki próbowały złapać kontakt z rywalkami, ale na darmo. Seta asem serwisowym zakończyła Yimei Wang.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Matlaka. Po dwóch atakach Doroty Świeniewicz i dwóch asach serwisowych Bednarek było 7:5 dla Polek. Po asie Świeniewicz i dwóch udanych kontrach zrobiło się nawet 13:10. Wtedy znów coś się zacięło wśród biało – czerwonych i już na drugą przerwę techniczną Chinki schodziły z dwupunktowym prowadzeniem. Końcówka seta znów lepsza w wykonaniu Azjatek i druga partia zakończyła się ich zwycięstwem 25:21.

Trzeci set to katastrofa w wykonaniu Polek. Na pierwsze przerwie technicznej było 8:3 dla Chinek. Od tego momentu do drugiej przerwy technicznej podopieczne trenera Matlaka zdobyły zaledwie 2 punkty. Gdy zrobiło się 22:8 można było się zastanawiać czy biało – czerwone przekroczą granicę 10 punktów. W ostateczności Chinki wygrały tę odsłonę 25:13 i cały mecz 3:0.

Debiut Jerzego Matlaka był bardzo słaby. W reprezentacji Polski można wyróżnić tylko Dorotę Świeniewicz oraz rezerwową Katarzynę Gajgał, które zdobyły odpowiednio 8 i 7 punktów. Przed Polską dzień przerwy, a następnymi rywalkami biało – czerwonych będą Niemki oraz Brazylijki.