Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Reprezentacje Wielkiej Brytanii przed meczami w Szkocji

LE: Reprezentacje Wielkiej Brytanii przed meczami w Szkocji

fot. archiwum

W nadchodzący weekend mieszkający w Szkocji kibice brytyjskiej siatkówki będą świadkami pojedynków swych reprezentacji w Lidze Europejskiej rozegranych w Meadowbank (kobiety) i Edynburgu (mężczyźni).

Reprezentacja kobiet po raz pierwszy zagra w Szkocji, gdzie dwukrotnie zmierzy się w Meadowbank z Rumunkami w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej.

Dla trenerki Audrey Cooper będzie to emocjonalny powrót. Wychowana w Whitburn (West Lothian w południowej Szkocji), podróżowała po całym świecie reprezentując Wielką Brytanię. Zagrała między innymi w turnieju siatkówki plażowej na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Aktualnie zajmuje się przygotowaniem Brytyjek do Igrzysk Olimpijskich, które w 2012 roku zostaną rozegrane w Londynie.

Mam nadzieję, że zagramy jak najlepiej. Mam osobiste wspomnienia związane z Meadowbank. Pamiętam spotkanie pomiędzy Szkocją, a Anglią, kiedy na trybunach zasiadł tłum kibiców i była wspaniała atmosfera. Rozgrywanie spotkań w tym mieście jest dobre dla Szkockiego sportu. Dodatkowo w naszym składzie jest kilka zawodniczek, które mają tutaj swoje rodziny i przyjaciół. Może to spowodować dodatkową presję, ale musimy nauczyć się z nią grać.– stwierdziła Cooper.Reprezentacja mężczyzn, prowadzona przez Harrego Brokkinga, która zmierzy się z Chorwacją, tydzień temu odniosła dotkliwe klęski w spotkaniach przeciwko mistrzom Europy – Hiszpanom.

W składzie drużyny mężczyzn, podobnie jak i kobiet znajduje się kilku Szkotów. Są to Mark McGivern, Chris Lamont i Andy Benson. Do reprezentacji Wielkiej Brytanii dołączył również Kanadyjczyk Jason Haldane. Jego ojciec urodził się bowiem w Yorkshire (Anglia). Inni gracze, na których należy zwrócić uwagę to Mark Plotyczer, który gry uczył się w Brazylii oraz młody angielski rozgrywający Ben Pipes.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved