Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Volley Masters: Polki dotarły z opóźnieniem

Volley Masters: Polki dotarły z opóźnieniem

fot. archiwum

Opóźnienie przylotu Polek do Montreux spowodowane było fatalnymi warunkami atmosferycznymi. W niedzielę wieczorem grzmiało, padało i wiało nad Alpami. Samolot z Monachium do Genewy został odwołany, podobnie jak kilka innych w tej okolicy.

Polska ekipa spędziła bardzo krótką noc w stolicy Bawarii i w poniedziałek o czwartej rano rozpoczęła, już bez przeszkód, podróż do Montreux.

 

Tym samym samolotem leciały też Niemki i Japonki. Poza wspomnianymi zespołami w Montreux zagrają jeszcze mistrzynie olimpijskie Brazylijki, mistrzynie Europy Włoszki, Kubanki, Holenderki i Chinki. Z grona utytułowanych drużyn zabraknie tylko mistrzyń świata Rosjanek, ale ich nowy trener Władimir Kaziutkin na razie ma problemy ze skompletowaniem kadry i nie wiadomo jakim składem będzie dysponować w czasie mistrzostw Europy w Polsce. 

Problemy zdrowotne zawodniczek nie pozwoliły trenerowi Jerzemu Matlakowi skompletować optymalnej kadry. Różnego rodzaju zabiegom, operacjom i rehabilitacji poddały się m.in. Joanna Mirek, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Natalia Bamber, Katarzyna Skorupa i Eleonora Dziękiewicz.

 

Nie jestem człowiekiem, który lubiłby skarżyć się i narzekać – powiedział Matlak. Zapowiadział też twardą walkę, choć Volley Masters nie jest turniejem priorytetowym w tym roku. Kadra swój pierwszy mecz w Montreux rozegra we wtorek z Chinami (16.30).

 

Ze Szwajcarii reprezentacja uda się na turniej do Turynu. Do Polski ze względu na ważne sprawy osobiste wróci Agnieszka Bednarek ,a zastąpi ją Zuzanna Efimienko.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved