Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Stal bez prezesa, ale z nowymi zawodniczkami

Stal bez prezesa, ale z nowymi zawodniczkami

x - [stare] Stal Mielec

Umowę ze Stalą przedłużyła Iwona Niedźwiecka. Bardzo możliwe, że w nowym sezonie zagra jako środkowa. Do ekipy Stali dołączyły też trzy nowe zawodniczki: Magdalena Piątek, Agata Durajczyk oraz Anita Chojnacka.

Na dzisiejszym Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym nie został wybrany nowy prezes. Podczas zebrania członkowie klubu udzielili absolutorium zarządowi. Niestety nie było żadnego kandydata na stanowisko prezesa. Natomiast Marian Grzanka, któremu skończyła się 4-letnia kadencja, odrzucił swoją kandydaturę. Decyzją komisji wyznaczono nowy termin Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego na 15 lipca. Do tego czasu zarząd KPSK Stal Mielec będzie pracował w niezmienionym składzie.

Podczas zebrania został ogłoszony skład zespołu na nowy sezon. Prezes Marian Grzanka podał do wiadomości, że prowadzone są rozmowy z środkową, jednak nazwiska nie chciał ujawnić.

Tomasz Kamuda został asystentem Rafała Prusa, nowego trenera Stali Mielec. Kamuda urodził się w Mielcu i tu ma rodzinę. Swoją siatkarską karierę rozpoczynał w barwach mieleckiej Stali.

Nowymi zawodniczki Stali zostały oficjalnie: Magdalena Piątek, Agata Durajczyk oraz Anita Chojnacka.

Mam nadzieję, że Magda będzie rywalizować o miejsce w podstawowym składzie z Martą Łukaszewską – powiedział Marian Grzanka.

Magdalena Piątek mierzy 181 cm wzrostu, w poprzednim sezonie występowała w krakowskiej Wiśle, a wcześniej w MKS Dąbrowa Górnicza. Magda ma 24 lata i 181 cm wzrostu, występuje na pozycji atakującej. Ukończyła krakowski Uniwersytet Pedagogiczny.

Agata Durajczyk, wychowanka Gedanii Gdańsk, zastąpi w nowym sezonie Magdalenę Banecką na pozycji libero. 20- letnia zawodniczka od sezonu 07/08 występowała w Gedanii. Na swoim koncie ma sukcesy w Mistrzostwach Polski kadetek i juniorek z zespołem Gedanii.

Anita Chojnacka jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Grała również przez 4 sezony w Pile, gdzie zdobyła razem z drużyną trzy srebrne, jeden brązowy medal Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Zdobywała również medale na Mistrzostwach Europy Juniorek i Kadetek oraz Mistrzostwach Świata Juniorek. Nowa siatkarka Stali, występowała w kadrze B, z którą zdobyła złoty medal Uniwersjady w Bangkoku. W ostatnim sezonie występowała w Calisii Kalisz.

Kontrakt ze Stalą przedłużyła Iwona Niedźwiecka. Podpis złożyła później, bo uzależniała swoją decyzję od swojego partnera szczypiornisty Łukasza Kandory, który negocjuje z działaczami BRW Stali. Gdzie on zagra, ostatecznie nie wiadomo, ale siatkarka zdecydowała się zostać w Mielcu. Nie wykluczone, że w nowym sezonie zagra jako środkowa.

źródło: kkstalmielec.net, nowiny24.pl