Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Puchar został w Świeciu

Puchar został w Świeciu

Joker Świecie

Siatkarki Jokera-Mekro Świecie wygrały towarzyski turniej o puchar prezesa firmy Mekro. W wielkim finale Joker-Mekro zmierzył się z Pogonią Proszowice. MVP turnieju została wybrana Żaneta Hajne z Jokera.

W sobotę Jokerki wygrały łatwo 3:1 i spodziewano się podobnego przebiegu gry. Tymczasem siatkarki z Proszowic zagrały o wiele lepiej i toczyły z gospodyniami, poza 1. setem, bardzo zacięty pojedynek. Pierwszą partię Joker wygrał łatwo do 11. Jednak w drugiej lepsza była Pogoń (25:20). Kolejna odsłona to znów dominacja świecianek, które oddały rywalkom tylko 17 „oczek”. Przez większość 4. seta prowadziła Pogoń, ale w końcówce gospodynie odrobiły straty, a decydujące ciosy zadała atakami ze środka Ola Iwaszko. Joker-Mekro wygrał seta do 23, a cały mecz 3:1.

Tym samym podopieczne Andrzeja Nadolnego nie zawiodły kibiców oraz swojego sponsora – firmę Mekro. W zespole ze Świecia wyróżniły się Olga Butt-Hussaim, Żaneta Hajne, Ola Iwaszko oraz Justyna Opoń, która dała dobrą zmianę w 3. secie.

W meczu o 3. miejsce Czarni Słupsk pokonali Drukarnię-Culmen Chełmno 3:0 (15, 18, 26). Chełmnianki w 3. secie prowadziły 16:10, 20:14, ale nie potrafiły postawić kropki nad „i”. W efekcie przegrały na przewagi.

MVP turnieju została debiutująca w barwach Jokera-Mekro Żaneta Hajne. Pozostałe wyróżnienia: najlepsza rozgrywająca – Katarzynaa Wenerska (Joker-Mekro), najlepsza atakująca – Anna Rydzyńska (Pogoń), a najlepsza zawodniczka w obronie – Dorota Dydak (Czarni).

źródło: Gazeta Pomorska