Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Powrót Romana Palacza do nyskiego zespołu

Powrót Romana Palacza do nyskiego zespołu

fot. archiwum

Po roku przerwy na stanowisko szkoleniowca AZS-u PWSZ-u Nysa powraca Roman Palacz. Jego asystentem będzie Marcin Dykta. - Nowy trener chciał takiej współpracy, a my się na to zgodziliśmy - mówi prezes Zofia Wilimowska.

Oba nazwiska są doskonale znane w nyskim środowisku siatkarskim. Palacz ostatnio pracował z młodzieżą i studentami, a rok wcześniej został zwolniony z funkcji pierwszego trenera akademików i zastąpiony przez Janusza Bułkowskiego. Z kolei Dykta prowadził III-ligowe rezerwy AZS-u. Obaj byli także trenerami reprezentacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która w maju po raz trzeci z rzędu zdobyła akademickie mistrzostwo Polski. Nysanie podczas zawodów rozegranych w Poznaniu wygrali wszystkie swoje spotkania.

Przypomnijmy, że poprzedni szkoleniowiec Janusz Bułkowski przestał prowadzić AZS ponad dwa miesiące temu. Gdy obejmował zespół, wydawało się, że jego podopieczni nie powinni mieć problemów z utrzymaniem się w I lidze, jednak tak się nie stało i po 28 latach gry w ekstraklasie i na jej zapleczu siatkarze z Nysy spadli do II ligi.

Co prawda sezon II ligi wystartuje dopiero za trzy miesiące, jednak działacze wraz z nowym szkoleniowcem już pracują nad kadrą. Wciąż trudno powiedzieć, którzy zawodnicy pozostaną, a którzy odejdą. – Prowadzimy rozmowy, ale żadnych szczegółów na dzień dzisiejszy podać jeszcze nie mogę – dodaje Wilimowska. Aby zachęcić nowych zawodników, klub czyni starania, by miasto mogło ufundować dla nich dodatkowe stypendia.Nie wiadomo również, o co akademicy walczyć będą w tym sezonie. – Cele będą takie, jakie będą środki. Gdy będziemy dysponować odpowiednim składem, zaczniemy się zastanawiać, o co będziemy grali – podsumowuje wiceprezes Zbigniew Szlempo.

*Autorem tekstu jest Łukasz Baliński

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved