Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga siatkarzy zostaje bez najlepszych

PlusLiga siatkarzy zostaje bez najlepszych

fot. archiwum

Wygraliśmy pierwsze prestiżowe starcie przed nowym sezonem w siatkarskiej Europie - Jastrzębski Węgiel dostał dziką kartę i zamiast w mniej liczącym się Pucharze CEV, dostanie szansę w elitarnej Lidze Mistrzów (w niej mamy też PGE Skrę Bełchatów i Asseco Resovię).

Ale jak na razie na tym sukcesie się skończyło. Brakuje równie prestiżowego zwycięstwa na rynku transferowym. Z PlusLigi odeszli zawodnicy, którzy byli jej wizytówkami od lat (Paweł Zagumny do Grecji) czy gwiazdami ostatnich rozgrywek (Zbigniew Bartman do Rosji, Guillaume Samica i Olli Kunnari do Grecji). Jedynym hitem jest powrót Piotra Gruszki z Turcji. Co ciekawe, trafił on nie do ekipy z czołówki, a do siódmego zespołu poprzedniego sezonu – bydgoskiej Delecty.

 

Po zakończeniu ostatnich rozgrywek plotkowano, że po prawdziwe gwiazdy będzie sięgać Resovia. No i oczywiście jakąś niespodziankę miała szykować mistrzowska Skra. – Każda drużyna potrzebuje nowego impulsu – tajemniczo odpowiadał na pytania o wzmocnienia prezes bełchatowian Konrad Piechocki. Jak się okazało, obie drużyny nie zszokowały kibiców. Rzeszowianie pozyskali kapitana reprezentacji Białorusi, brazylijskiego rozgrywającego i pozostającego ostatnio trochę w cieniu Wojciecha Grzyba. 

Skra działała jeszcze skromniej, bo zakontraktowała atakującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Jakuba Novotnego. I nic nie powinno się w tej materii zmienić, bo obie drużyny zakończyły już budowanie składu.

 

Czy jest jeszcze jakaś szansa na niespodziankę? Jeszcze kilkanaście dni temu trudno było liczyć na jakiś hit, ale pojawiły się nowe okoliczności.

 

*cały artykuł w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved