Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > II Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej

II Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej

plażówka kobiet
fot. archiwum

Zakończył się II Szkolny Festiwal Siatkówki Plażowej, organizowany przez portal Wychowaniefizyczne.pl, SWSPiZ oraz XII i XXV LO w Łodzi, a także Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Ognisko TKKF Dzikusy.

W trzydniowych zawodach (5-7.06.2009) wystąpiło 61 par uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zmierzyli się w II Turnieju Mikstów Łódzkich Szkół Ponadgimnazjalnych oraz IV Ogólnopolskim Turnieju Nauczycieli Wychowania Fizycznego. W doskonałej atmosferze zabawy, ale też bardzo zaciętej rywalizacji rozegrano 126 meczów.

Festiwal prowadzili uczniowie XII i XXV LO pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Wojciecha Ulatowskiego, Krzysztofa Świty przy wsparciu Grzegorza Nowackiego.

Jak co roku niezwykle interesująco przebiegała rywalizacja nauczycieli. Największą niespodzianką było odpadnięcie już w walce o awans do ćwierćfinałów ubiegłorocznych zwycięzców Pawła Sutyńca i Szymona Zejera z Warszawy, którzy zostali pokonani przez braci Rafała i Roberta Wojciechowskich z Sieradza. Po raz trzeci najlepszą parą turnieju zostali Maciej Bartodziejski (drugi trener Skry Bełchatów) oraz Piotr Blomberg (trener UKS SMS Łódź), którzy w finale pokonali po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu, zespół z Tomaszowa Mazowieckiego w składzie Piotr Pijanowski i Adam Czekaj.



W turnieju mikstów, kibice mieli wyjątkową okazję obejrzeć medalistkę Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Małgorzatę Sobolewską, która w finale, grając w parze z Pawłem Sutyńcem pokonała ubiegłorocznych zwycięzców – trenerów Częstochowianki – Anitę Feć i Pawła Kapicę. W meczu o trzecie miejsce Marzena Janerka i Adam Dąbrowski pokonali Elżbietę Radziwińską i Michała Boguckiego. Piąte miejsce zajęła m.in. Aleksandra Drwięga (AZS Politechnika Śląska Gliwice) grająca w parze z Pawłem Szczepańczykiem.

Wyniki końcowe:

Miksty szkół ponadgimnazjalnych:

1. II LO 2 – Karina Oleska / Robert Kowalczyk
2. ZSP nr 4 I – Renata Ostrowska / Arkadiusz Rutkowski
3. XXXI LO 2 – Matylda Góralska / Kamil Olczyk
4. XXIII LO – Joanna Mondry / Mateusz Gołek
5. XXXI LO 1
XXXI LO 3
7. XLIV LO 1
II LO 1
9. XXXI LO 4
XXVI LO 1
Salezjańskie LO
XX LO 1
13. XXV LO 2
ZSP 8 I
XXVIII LO 1
XXVIII LO 2
17. XXVI LO 2
XXIX LO 2
XLIV LO 2
XXIX LO 1
ZSP 8 II
22. II LO 3
ZSP 4 II
VIII LO
XX LO 2

Miksty nauczycieli wychowania fizycznego:

1. Małgorzata Sobolewska / Paweł Sutyniec (Białystok/Wa-wa)
2. Anita Feć / Paweł Kapica (Częstochowa)
3. Marzena Janerka / Adam Dąbrowski (Gliwice/Rybnik)
4. Elżbieta Radziwińska / Michał Bogucki (Szczytno)
5. Aleksandra Drwięga / Paweł Szczepańczyk (Gliwice)
Iwona Chełchowska / Kamil Ziółek (Szczytno / Dźwierzuty)
Aleksandra Drwięga / Paweł Szczepańczyk (Gliwice)
Milena Walkiewicz / Mariusz Myślak (Szczytno)
Barbara Dziura / Łukasz Guga (Katowice)
9. Agata Jeziorek-Pałyska / Jacek Jabłoński (Katowice)
Agnieszka Brożyna / Grzegorz Gałuszka (Kolniczki/Jarocin)
Ewa Bogusz / Józef Zdunek (Szczytno)
Justyna Pawlak / Przemysław Bienias (Modlna)
13. Anna Jabłońska / Piotr Stasiak (Łódź)
Sylwia Kuzaniak / Marcin Kuzaniak (Parzęczew)
Małgorzata Michalak / Rafał Karczmar (Łódź)
Agnieszka Markowska / Michał Tosik (Łódź)

Mężczyźni - nauczyciele wychowania fizycznego:

1. Maciej Bartodziejski / Piotr Blomberg (Łódź)
2. Piotr Pijanowski / Adam Czekaj (Tomaszów Mazowiecki)
3. Łukasz Śliwiński / Daniel Ramowski (Ostromecko / Zelgno)
4. Robert Wojciechowski / Rafał Wojciechowski (Sieradz)
5. Stanisław Cebula / Robert Król (Nowy Sącz)
Cezary Kądziela / Michał Kądziela (Opoczno)
Paweł Kapica / Jakub Kuziorowicz (Częstochowa)
Krzysztof Wójcik / Mateusz Mosór (Warszawa / Kobyłka)
9. Paweł Sutyniec / Szymon Zejer (Warszawa)
Michał Bielec / Marcin Targowski (Bydgoszcz)
Aleksander Kowalski / Łukasz Buczkowski (Burzenin/Łask)
Michał Mamełka / Wojciech Ulatowski (Łódź)
Jacek Jabłoński / Łukasz Guga (Katowice)
Wojciech Pawłowski / Grzegorz Gałuszka (Jarocin)
Adam Dąbrowski / Bartosz Rudny (Rybnik / Gliwice)
Waldemar Darewski / Michał Kamecki (Łódź)
17. Kamil Ziółek / Mariusz Myślak (Dźwierzuty / Szczytno)
Józef Zdunek / Michał Bogucki (Szczytno)
Dariusz Czajka / Rafał Lorek (Łódź)
Rafał Karczmar / Michał Tosik (Łódź)

W zawodach brali udział uczniowie łódzkich szkół:, II LO, VIII LO, XXIII LO, XX LO, XXV LO, XXVI LO, XXVIII LO, XXIX LO, XXXI LO, XLIV LO, Salezjańskie LO, ZSP 4, ZSP 8, oraz nauczyciele ze szkół: Fundacja Szkolna Warszawa, Gim Zelgo, Gim Burzenin, Gim Dźwierzuty, Gim Gminy Sieradz, Gim 1 Szczytno, Gim 17 Częstochowa, Gim 2 Szczytno, Gim 20 Katowice, Gim 3 Sieradz, Gim 3 Częstochowa, Gim 34 Łódź, Gim 37 Łódź, Gim 7 Białystok, II LO Tomaszów Mazowiecki, LO Szczytno, Gim Dźwierzuty, SP Kolniczki, SP Parzęczew, SP 63 Bydgoszcz, SP 220 Warszawa, SP 28 Gliwice, SP 3 Szczytno, SP 33 Łódź, SP 6 Nowy Sącz, VIII LO Łódź, XII LO Łódź, XXVI LO Łódź, ZS Ostromecko, ZS Częstochowa, ZS Modlna, ZS 1 Nowy Sącz, ZS 1 Szczytno, ZS 3 Kobyłka, ZS 5 Jarocin, ZS 68 Warszawa, ZS Poligraficzno – Mechanicznych Katowice, ZSP 1 Łask, ZSP 1 Tomaszów Mazowiecki, ZSP 20 Łódź, ZS Prywatnych Opoczno, ZS Urszulińskich Rybnik, ZSZ Gliwice.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2016 Strefa Siatkówki All rights reserved