Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Herrera/Gavira i Goller/Ludwig najlepsi w Baden

Herrera/Gavira i Goller/Ludwig najlepsi w Baden

plażówka mężczyzn

W Austrii od czwartku rozgrywano turniej z cyklu European Championship Tour. Finały zdominowały pary niemieckie. Dla pary hiszpańskiej pierwsze miejsce w Baden jest najlepszym ich sukcesem w karierze.

Niemiecka dominacja – te słowa najlepiej oddają to, co działo się dzisiaj podczas Austrian Masters. W obu ścisłych finałach startowały niemieckie duety, i oba z nich sięgnęły po medale. Dobra dyspozycja tych par potwierdza tylko, że przepracowały one bardzo dobrze „zimowy okres” i teraz zbierają tego owoce. Co ważniejsze, duety z Europy coraz częściej pojawiają się w decydujących spotkaniach również na światowych imprezach.

W kobiecych konkurencjach zdecydowanie najlepsze okazały się Niemki, które w półfinałach pokonały dwie pary z Austrii i stoczyły zacięty pojedynek o złoty medal. Mecze między Holtwick/Semmler a Goller/Ludwig zawsze są nadzwyczajne. To, co je wyróżnia to fakt, że obie pary bardzo się przyjaźnią, ale nie podczas rywalizacji pod siatką. Tym razem zdecydowanie lepsze okazały się rozstawione w turnieju z „2” Niemki, które wygrywając w dwóch setach sięgnęły po złote medale. Podczas spotkania zachowały więcej lepszych zagrań w końcówkach, a co ważniejsze nie popełniały zbyt wielu prostych błędów. W pierwszym secie duet Goller/Ludwig obronił trzy piłki setowe i gdy już Niemki doczekały się dogodnej dla siebie sytuacji, wykorzystały ją natychmiast. Druga partia przebiegała już pod dyktando późniejszych triumfatorek.

Montagnolli/Hansel – Schwaiger/Schwaiger 0:2

(13:21, 14:21)

Holtwick/Semmler – Goller/Ludwig 0:2

(25:23, 21:18)

W męskich rozgrywkach para Herrera/Gavira nie pozwoliła by wszystkie medale trafiły w niemieckie ręce. Pomimo łatwo i wysoko przegranego pierwszego seta, zdołali się odbudować w następnej partii, która okazała się być kluczową dla całego finałowego meczu. Hiszpański duet zwyciężył Juliusa Brinka i Jonasa Reckermanna w finale w trzech setach (13 – 21, 25 – 23, 15 – 11). Wytrawny Herrera – mistrz Europy z 2005 roku, od tego roku gra w parze z młodym, bo 21-letnim Gavirą, który ma przed sobą wielką karierę. Podczas turnieju w Baden, pokazał spory potencjał. Po pierwszym secie wydawało się, że mecz zdecydowanie wygrają Brink z Reckermannem, ale ku uciesze miejscowych kibiców, tak się nie stało. Zbyt duża przewaga po pierwszej wygranej partii uśpiła niemiecką parę, która w następnych odsłonach meczu, nie była już tak skuteczna, ani w polu serwisowym, ani na siatce. Hiszpanie dzięki swojej wielkiej konsekwencji i walce, odwrócili losy spotkania i zasłużenie sięgnęli po złote medale w Austrian Masters.

Klemperer/Koreng – Kubala/Benes P. 2:0

(21:17, 22:20)

Brink/Reckermann – Herrera/Gavira 1:2

(21:13, 23:25, 11:15)