Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Szymański: Zaczynam nowy okres po operacji

Grzegorz Szymański: Zaczynam nowy okres po operacji

fot. archiwum

Zarząd Łuczniczki Bydgoszcz S.A. zorganizował kolejną konferencję, której głównym celem było powitanie i zaprezentowanie nowego zawodnika Delecty – Grzegorza Szymańskiego. Poznaliśmy także nowego sponsora drużyny.

Grzegorz Szymański – atakujący reprezentacji Polski po dwóch sezonach spędzonych w drużynie AZS-u Olsztyn zdecydował się na zmianę otoczenia i przeniósł się do bydgoskiej Delecty. Działacze tego klubu nie ukrywali, że zależało im na wzmocnieniu pozycji atakującego w swojej drużynie.

Grzegorzem interesowaliśmy się, gdy jeszcze był w Częstochowie. Poza tym, bardzo zależało nam na zawodniku na tę pozycję. Dołączyliśmy do zespołu siatkarza, który ma doświadczenie i jest jednym z najlepszych nie tylko w Polsce, ale i na świecie – powiedział o nowym atakującym Delecty Jerzy Winiarski. Zespół z Bydgoszczy ma zatem na tej pozycji dwóch różniących się od siebie siatkarzy. Szymańskiego – doświadczonego i obytego z europejskimi i światowymi parkietami zawodnika oraz Dawida Konarskiego – młodego i cały czas rozwijającego się siatkarza, który szybko znalazł sympatię i uznanie bydgoskich kibiców.

Jestem pierwszy raz na konferencji i cieszę się, że nowy klub tak mnie wita – rozpoczął Grzegorz Szymański tuż po oficjalnym powitaniu przez Jerzego Winiarskiego. Atakujący bydgoskiej Delecty powiedział: – Rozmowy z prezesami w dużej mierze przekonały mnie do przejścia do Bydgoszczy. Piotr Sieńko mówił, że będzie budowany zespół, który walczyć będzie o medale. Nie ukrywał również swojego zaskoczenia tym, co dzieje się w mieście nad Brdą. – Mam nadzieję, że dojdzie do podpisania kontraktu z Pawłem Woickim, bo przy takim doświadczeniu i takich nazwiskach jesteśmy w stanie dużo ugrać w lidze – dodał. – Ale zobaczymy. Sezon jest długi, więc zobaczymy jak to będzie. W mediach mówi się, że jesteśmy trzecią siłą.Sam zainteresowany i „główny bohater” dzisiejszej konferencji przyznał, że miał również dwie inne oferty z Polski, a także znalazłyby się propozycje zza granicy, ale brał pod uwagę również rodzinę, dlatego zdecydował się na pozostanie w kraju.

Obecnie Grzegorz Szymański przechodzi rehabilitację. Został powołany do reprezentacji Polski na Ligę Światową, ale niestety nie będzie mógł w niej wystąpić. – Zaczynam nowy okres po operacji. Jestem w pełni zdrowy i w pełni sił podejdę do treningów. Okres przygotowawczy rozpoczyna się z początkiem sierpnia, więc spokojnie wrócę do zajęć. Mam też nadzieję, że przyniosę chlubę zarówno miastu jak i klubowi – powiedział. Przede wszystkim atakujący drużyny Delecty myśli o spokojnym powrocie do gry. – Jestem w okresie rehabilitacji. Wszystko jest na dobrej drodze, bym doszedł do stuprocentowej sprawności – dodał. Szymański wyjaśnił również, że operacja była konieczna, co pozwoli mu powrócić do swojej najlepszej gry. Przypominamy, że zawodnik reprezentacji Polski zmagał się z częściowym naderwaniem Achillesa. Kontuzja ta przeszkadzała mu w grze już podczas sezonu ligowego.

Nowy siatkarz Delecty Bydgoszcz zapytany o rozmowy z trenerem reprezentacji Polski przyznaje, że nie zna języka włoskiego. – Nie rozmawiałem osobiście z Danielem Castellanim, gdyż nie znam języka, co zdecydowanie utrudnia porozumiewanie, nie tylko mnie. Odniósł się także, co do swoich występów w narodowych barwach w tym sezonie kadrowym. – Mój powrót do reprezentacji nie ma sensu, bo nie wypadł bym za ciekawie w kwalifikacjach do mistrzostw świata – przyznał. – Chciałbym spokojnie przygotować się do nowego sezonu, niż na siłę grać w kwalifikacjach. Po trzech miesiącach siedzenia po prostu nie da się grać – dodał. Atakujący Delecty nie zarzeka się jednak, co do występu we wrześniowej imprezie czekającej naszą kadrę. – Mistrzostwa Europy są sprawą otwartą.

Podczas dzisiejszej konferencji poznaliśmy również tak długo oczekiwaną wiadomość – nazwę nowego sponsora bydgoskiej drużyny. Będzie nim dostawca gier online – betsafe.com. Kontrakt z tą firmą został podpisany na jeden sezon z opcją przedłużenia na kolejne lata. Wartość jaką wnosi pozostaje tajemnicą handlową, podobnie jak budżet drużyny. Nowy sponsor zespołu nie stawiał jednak żadnych wymagań. Nastawia się przede wszystkim na reklamy, które umieszczone będą na koszulkach, jak i na bandach podczas spotkań rozgrywanych w Łuczniczce.

Co do budżetu zespołu wszelkie spekulacje uciął prokurent Janusz Zacniewski. – Mamy pełne zabezpieczenie budżetu na ten sezon – powiedział. Pytanie o budżet Delecty nie ominęło także Grzegorza Szymańskiego. Zawodnik zapytany, czy informacja o stabilności i wiarygodności w wywiązywaniu się z kontraktów bydgoskiego zespołu pomogła mu w podjęciu decyzji o przenosi nad Brdę odpowiedział: – W zeszłym roku wiarygodnie rozmawiałem również w Olsztynie, a wyszło inaczej. Przede wszystkim jest to kwestia zaufania.

Dla kibiców bydgoskiego zespołu płyną zatem same dobre informacje. Drużyna wzmocniła się. Pojawiły się ciekawe i znane nazwiska, co na pewno zagwarantuje jeszcze większe emocje. Dodatkową i dobrą informacją jest również to, że w Bydgoszczy planowany jest turniej tuż przed sezonem. Zarząd planuje zaprosić kilka drużyn i rozegrać zawody. Połączone będzie to z prezentacją zespołu na sezon 2009/2010 i przedstawieniem sponsorów klubu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved