Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czas ucieka, a w Avii nadal luki w kadrze

Czas ucieka, a w Avii nadal luki w kadrze

fot. archiwum

Siatkarze Avii Świdnik wkrótce zakończą okres roztrenowania i udadzą się na urlopy. Nadal jednak nie wiadomo, w jakim składzie rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu. W kadrze brakuje dwóch rozgrywających i przyjmującego.

Po zakończeniu sezonu z klubem rozstał się rozgrywający Maciej Gorzkiewicz, który odszedł do Trefla Gdańsk, a także przyjmujący Zbigniew Żurek, środkowy Bartosz Węgrzyn i drugi rozgrywający Przemysław Golec. Jak na razie, działaczom udało się pozyskać tylko Michała Jaskulskiego, który wzmocni rywalizację na środku.

Fiaskiem natomiast, jak dotąd, kończą się kolejne próby zakontraktowania rozgrywających i przyjmującego. W poprzednim tygodniu pojawiło się światełko w tunelu. Do rozmów z Avią zasiedli przyjmujący plusligowej Politechniki warszawskiej Jakub Radomski (202 cm wzrostu) oraz rozgrywający AZS Olsztyn Łukasz Szablewski (200 cm).

Pertraktacje nadal trwają, ale szanse na to, że oba spektakularne transfery dojdą do skutku są małe. W pierwszym przypadku nie chodzi jednak o pieniądze. Trenerem warszawskich inżynierów został bowiem Radosław Panas i musi on zadecydować, czy Radomski będzie mu potrzebny w nowym sezonie PlusLigi. Jeśli chodzi o Szablewskiego, klub musi dogadać się z jego menedżerem. – Zawodnik zrobił dobre wrażenie i ma bardzo dobre warunki fizyczne jak na rozgrywającego – opisuje Krzysztof Lemieszek, trener Avii. – W tym tygodniu powinno się wyjaśnić, czy zagra u nas. Nie tylko on, ale i pozostali zawodnicy.Szablewski musiałby jednak z kimś walczyć o miano pierwszego rozgrywającego. W orbicie zainteresowań Avii pozostaje więc Łukasz Makowski (mistrz Polski juniorów z 2008 roku z MOS Wola Warszawa) oraz trzeci zawodnik, którego nazwisko trzymane jest w tajemnicy.

Także obsada pozycji przyjmującego powinna w tym tygodniu znaleźć swój finał. Oprócz Radomskiego Avia nadal zainteresowana jest Oskarem Dziewitem (22 lata, 187 cm), graczem drugoligowej Ósemki Siedlce, który grał w takich klubach jak (Skra Bełchatów, BBTS Bielsko-Biała, SV Bayer Wuppertal, Joker Piła).

Istnieje także inna alternatywa, z Wojciechem Pawłowskim w roli przyjmującego. – Jest to jakiś pomysł – dodaje Lemieszek. – Wszystko jednak zależeć będzie od dyspozycji Dominika Wójcickiego w ataku. Na razie prezentuje się dobrze i przy takiej dyspozycji mogłoby coś z tego wyjść.

*Autorem tekstu jest Kamil Balcerek

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved