Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > 35. ranking Przeglądu Sportowego: Antiga po raz pierwszy

35. ranking Przeglądu Sportowego: Antiga po raz pierwszy

fot. archiwum

Trenerzy i fachowcy zdecydowali: najlepszym siatkarzem minionego sezonu PlusLigi był Stephane Antiga. To duże wydarzenie w historii rankingu "Przeglądu Sportowego".

W ten sposób Francuz stał się pierwszym w historii zawodnikiem spoza naszego kraju, który zwyciężył w najbardziej prestiżowym, najstarszym i mającym największą tradycję polskim plebiscycie siatkarskim – stworzonym już ponad 34 lata temu przez Janusza Nowożeniuka.

Antiga na sukces z pewnością zasłużył. Już w ostatnich dwóch latach był blisko Mariusza Wlazłego, wtedy jednak przegrywał z klubowym kolegą z Bełchatowa. W minionym sezonie nie grał może tak efektownie jak wcześniej, ale inni mieli jeszcze większe kłopoty, zwłaszcza zdrowotne. Właśnie kontuzje dręczące najlepszych sprawiały, że eksperci mieli problem, na kogo postawić. Ostatecznie wygrał Francuz.

Dylematów nie było przy wyborze najlepszego rozgrywającego i libero. Dominacja Michała Masnego i Krzysztofa Ignaczaka nie podlegała dyskusji, choć przecież bardzo dobry sezon miał niedoceniany Piotr Gacek. Ignaczak był jednak świetny – Radosław Panas uznał go nawet ligowym MVP!Bardzo dobra końcówka rozgrywek sprawiła, że do ligowej elity wskoczył Grzegorz Łomacz. Równa forma w całym sezonie przesądziła, że wielu ekspertów doceniło Marcina Możdżonka, który uzyskał najwięcej głosów spośród środkowych.

*Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Przeglądu Sportowego”

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved